Zrcátko s dvoujádrovým procesorem

Klepněte pro větší obrázek

Čínští inženýři připravili lahůdku pro příznivce automobilového tunzingu – multifunkční zpětné zrcátko s displejem. Asi namítnete, že to není nic nového, ale v oblasti multifunkčních zpětných zrcátek je to malá revoluce – nabídne výkon dcoujádrového procesoru Centrality Atlas 4 taktovaného na 500 MHz, 64 MB RAM a samozřejmě slot na karty – zastoupeny jsou velké SD i microSD, třeba z mobilu. Ve výbavě je 4,3" dotykový displej, Bluetooth, GPS, bezdrátová couvací kamera, přehrávač hudby, videa a hry. Zkrátka vše potřebné pro bezpečnou jízdu.

 Klepněte pro větší obrázek

Zrcátko je postavené na operačním systému Windows Mobile 6.0 CE a nabízí i české uživatelské prostředí. Displej nabízí docela mizerné rozlišení 480 × 272 bodů a můžete na něm promítat obrázky nebo filmy ve všech běžných formátech včetně AVI. O podpoře titulků se výrobce nezmiňuje.

Klepněte pro větší obrázek

Vzhledem k přítomnosti systému Windows Mobile a GPS modulu (čip Atlas VI) se nabízí otázka, zda v tom rozjedeme nějakou navigaci. Výrobce tvrdí, že TomTom, iGo nebo Route66 pro Windows Mobile v tom funguje.

Energii zajišťuje napájení z automobilové zásuvky. Kabel od zrcátka vám tak bude hyzdit interiér minimálně do doby, než vám zrcátko někdo ukradne. Vyjde totiž v přepočtu na necelé čtyři tisíce korun.

Zdroj: ChinaVision (via OhGizmo)
David P.