Výzva ke slušným diskuzím na Gadgets.cz

Diskuze pod články na Gadgets.cz se v poslední době dostávají do stavu, kdy v redakci začínáme přemýšlet, jestli vůbec ještě mají nějaký smysl. Rozumné názory se ztrácejí mezi hromadou nesmyslů, občas do toho někdo přidá porci nadávek a vulgarizmů, některé příspěvky se nedají označit jinak než spam.

Diskuze už nepřinášejí nové informace. Nutnost moderování, například mazání sprostých příspěvků, nám v redakci navíc zbytečně bere čas, který bychom mohli využít lépe.

Našli jsme jediné funkční řešení: až ůroveň diskuzí klesne ještě o další příčku, vypneme je. Napřed třeba jen na měsíc, podruhé už navždy. Nemá smysl programovat různé technické zábrany proti lidem, co se neumí chovat. Všechny se dají obejít a v důsledku jen přidají práci programátorům a redakci. Tu však dokážeme využít lépe.

Byli bychom samozřejmě radši, kdyby se ůroveň diskuzí vrátila tam, kde byla před rokem, když jsme s Gadgets začínali. Tenkrát se diskuze daly číst, byly zajímavé a přínosné.

Rozhodnutí, jestli diskuze na Gadgets.cz vypnout, padne během týdne, čtrnácti dnů. Představu, jak by to mohlo vypadat, si můžete udělat hned z tohoto článku.


Marek Marek L.