Brýle s pamětí

Sluníčko naštěstí zase svítí a nás čekají nefalšované letní dny. Neměli byste tedy zapomínat na sluneční brýle, abyste si ochránili zrak před škodlivými UV paprsky. Co byste to byli za geeka, kdybyste na brýlích neměli flash disk. Tyto sluneční brýle Calvin Klein nabízejí rovnou 4GB flash disk. Začnou se prodávat až v říjnu za cenu 199 dolarů.

Zdroj: calvinklein (via technabob)
Vratislav H.

USB hlavonožec

Klepněte pro větší obrázek

Běžné USB huby mají obvykle problém, že jejich porty jsou naskládány blízko u sebe a je problém s připojením některých rozměrnějších flash disků. S touto roztomilou chobotničkou tento problém odpadá. Koupit si ji můžete již za 10 dolarů.

Zdroj: gadget4all (via technabob)
Vratislav H.

Elektronka k notebooku

Včera jsme zde měli hezké elektronkové šachy, dnes zde máme další elektronku. Tentokrát se to jako elektronka pouze tváří, jde totiž o stylovou externí zvukovou kartu do USB. Stereo výstup pro sluchátka a vstup pro mikrofon jsou samozřejmostí. Pokračování článku…

Zdroj: usb.brando (via geekalerts)
Vratislav H.

Návrat disket?

Klasickým disketám už dávno odzvonilo, flash disky je definitivně vytlačily. Však diskety nabízely pouze omezenou kapacitu a snadno došlo k poškození dat. Tato disketa jistě pojme daleko více dat a taky bude odolnější, jde totiž o stylový flash disk.

Zdroj: liefjeingrid.blogspot (via gizmodo)
Vratislav H.

Kreditka s pamětí

Flash diskům se někdy říká klíčenky. Tento název získaly díky svému typickému tvaru. Tyto 4Gb flashky klíčenky určitě nepřipomínají, mají stejné rozměry jako běžná kreditka. K USB portu se dostanete tak, že kartu jakoby zlomíte. Velice zajímavý a hlavně praktický nápad. Pokračování článku…

Zdroj: toptechproducts (via redferret)
Vratislav H.

USB lebka

Klepněte pro větší obrázek

Některé příslušenství k počítači může být dost morbidní. Kdo by řekl, že tato realisticky působící lebka je obyčejným USB hubem? Lebku rovněž můžete použít jako odkládací misku na různé věci, třeba i jako stojánek na mobilní telefon. Pokračování článku…

Zdroj: gadget4all (via 7gadgets)
Vratislav H.

Aby notebook zůstal studený

Klepněte pro větší obrázek

Notebooky jsou velice populární. Díky výborné mobilitě si je pořizují jak studenti, tak lidé do domácností, aby mohli brouzdat po internetu, ať jsou kdekoliv v domě nebo i na zahradě. Pokud notebook používáte jako běžný pracovní nástroj, jistě jste poznali, že není příliš pohodlný. Problémem je zejména nízko umístěný displej, pokud notebook leží na stole. Naštěstí existují různé stojánky a podstavce, které displej zvednou do úrovně očí. Zajímavým stojánkem je Minifit XL. Jde o kus perforovaného plechu s nožičkami. Výhodou je, že k tomu plechu můžete kdekoliv ze zadní strany přichytit ventilátor a chladit tak notebook na tom správném místě. Napájení je řešeno přes šikovný průchozí USB port.

Zdroj: cradia (via redferret)
Vratislav H.

Vypněte USB port

Klepněte pro větší obrázek

USB hub od Buffala nabízí další čtyři rozšiřující porty. To není nic neobvyklého, ale tento hub má navíc vypínač pro každý z těchto portů. Snadno tak vypnete všechna zařízení, která pávě nepotřebujete. Je jednoduší zmáčknout knoflík, než pořád někde odpojovat a připojovat kabely.

Zdroj: fareastgizmos (via ubergizmo)
Vratislav H.

strana 1 strana 15 strana 16 strana 17