Testujeme Antquarium: akvárium pro mravence!

Pravidelní čtenáři Gadgets.cz už Antquarium určitě znají. Psali jsme o něm v květnu a byla to jedna z nejzajímavějších supervěcí, která se nám na serveru objevila. Proto jsme se s distributorem mravenčího akvária (www.darkyzvesmiru.cz) domluvili na provedení velkého testu.

Dnes nám testovací Antquaria došla spolu s jednou kolonií mravenců, kterou jsme rovnou vysadili. Bohužel nám nezůstali v polotuhém a manipulovatelném stavu – když jsme na ně posvítili silnou fotolampou, naštvali se a začali běhat. Asi si dokážete představit, jak snadno se deset mravenců, jejichž snahou je uniknout, dostává z transportní krabičky do akvária...

       
Krabice s Mini Antquariem • Mini Antqaurium a příslušenství • Maxi Antquarium

Nakonec jsme byli ůspěšní a mravenci už jsou na výživném gelu, do něhož jsme tyčinkou udělali několik otvorů. Ty by postupně měli začít rozšiřovat svými chodbičkami. Větší skupinka má ale zatím v rohu pracovní poradu a dva mravenci zkoumají protější hranu. Do chodeb se zatím žádnému nechce.

       
Transportní krabička s kolonií mravenců (všimněte si cestičky v gelu) • rybičku stačí vylít, mravenec ale chce běhat • a jsou uvnitř

Přibližně do týdne na Gadgets.cz vydáme velký test Antquaria (máme všechny tři velikosti). Pokud by se do té doby s mravenci něco zajímavého stalo, přihlásíme se se živým zpravodajstvím.


Marek Marek L.