Videotest pro Zuzanu: vysavač-robot

Zuzana se zeptala a my jsme pro ni vyzkoušeli robotický vysavač. Určitě ho musel vymyslet chlap, aby si ušetřil práci a taky aby si s ním mohl hrát. Abychom si s ním i my mohli hrát! Doveze pivo? Dá se použít místo autodráhy? Je robot lepší než živá uklízečka?

Napište nám do diskuze pod článkem, co máme vyzkoušet příště. Jestli váš tip vybereme, důkladně otestované zařízení od nás potom dostanete. Takže nezapomeňte vložit e-mail, ať vás můžeme kontaktovat.

Gadgets.cz
Test Gear

Macally Tune Pro: pro iPody kámoš (test)

Pamatujete na Gadgets.cz doby, kdy se pod každým článkem objevil dotaz „…a dá se k tomu připojit iPod?“ Pak vězte, že k Macally Tune Pro se iPod připojit dá…

Pokud jste hledali nového kamaráda pro váš iPod, pořádně zbystřete. Firma Macally přišla se stylovou hračkou jménem Tune Pro. Jedná se o reproduktory doplněné o několik užitečných „fidlátek“. Ale vezměme to pěkně od začátku.


Macally Tune Pro na oficiálních fotografiích 
Pokračování článku…


Filip Filip K.

H-racer: autíčko, které jezdí na vodu (video)

Když jsem se dozvěděl, že budu testovat auto hnané vodíkem, byl jsem nadšený a moji radost nezkalilo ani to drobné upřesnění, že se jedná o hračku, nikoliv skutečný automobil. S dalšími informacemi naopak zvědavost rostla: k autu je dodáván generátor hnaný sluneční energií, který vodík vyrobí z vody. Baterii a nabíječku tady rozhodně nebude potřeba.

    

Ač ve zmenšené podobě, H-racer přivedl do reality to, o čem největší světové automobilky stále jen mluví, a to ekologicky čisté vozidlo. Ne nadarmo byl H-racer časopisem TIME zvolen vynálezem roku 2006 Pokračování článku…


Filip Filip K.

SkinBook: nová kůže pro váš notebook (test Gadgets)

Asi před měsícem jste si na Gadgets.cz mohli přečíst kratičký článek o zajímavé službě jménem SkinBook. Dnes ji podrobíme kompletnímu testu. O co jde? Už překlad samotného názvu napovídá, že půjde o novou kůži pro všechny ty nudné šedivé a černé notebooky. SkinBook je prostě nálepka, která zakryje celé víko počítače.

Službu je možné objednat (pouze a jen) na internetových stránkách, nálepka pak přijde klasickou poštovní dobírkou. Webová aplikace je jednoduchá a krok za krokem vás provede celým nákupem. Začněme výběrem motivu, nebo chcete-li potiskem nálepky. Pokud si nevyberete z připravené galerie, můžete uploadovat vlastní obrázek doporučených parametrů.

  
Ukázka aplikace SkinBook Pokračování článku…


Filip Filip K.

Test Gadgets: AstroBlaster - výbuch supernovy

Na scénu se vrací „Testy Gadgets“! Dnes vám přinášíme malou ochutnávku – test hračky založené na fyzikálním jevu, který funguje podobně ve vesmíru, stejně jako ve vašem obýváku. Na ůvod si přečtěte, co o AstroBlasteru říká jeho tvůrce. Pokračování článku…


Filip Filip K.

Gadgets.cz & Mobility: testujeme na lidech

Testy mobilních telefonů jsou velmi náročné, dlouhodobé a podrobné. Zvláště, pokud jde o testy mobilních telefonů pro prestižní magazín Mobility. Obzvláště je důležité, aby byl telefon testován v prostředí, do kterého je určen. Je to jednoduché - pokud je například telefon určen do drsného outdoorového prostředí, je nejlépe jej testovat uprostřed tankodromu. A je-li určen dětem, je nejlepší, aby jej testovaly přímo děti.
Stejně postupujeme i v případě dětského mobilu MyMO a taktéž jednoduchého mobilu EASY 5. Oba telefony jsou snadno ovladatelné krabičky malých rozměrů i nevelké hmotnosti. Mají pouze několik tlačítek a jejich prostřednictvím lze volat pouze na pět přednastavených telefonních čísel. Výdrž na jedno nabití akumulátoru se má pohybovat okolo pěti až šesti dnů, s telefonem je možné volat také s využitím dodávané osobní hands-free sady.

Vlevo EASY 5 se střízlivějším vzhledem, vpravo dětský MyMO
Oba telefony jsou duální a dítě z nich může telefonovat až čtyři hodiny bez přerušení. Samozřejmostí je vibrační vyzvánění a několik přednastavených vyzváněcích tónů.
Telefon však právě testujeme a to přímo na těch, kteří jsou k tomu nejpovolanější - na dětech patřících do cílové skupiny udávaných výrobcem - tedy od tří do šesti let. Na první pohled se jim telefon velmi zamlouvá, ihned pochopily, k čemu ta podivná barevná plastová krabička s růžky vlastně slouží:
(pokud video nevidíte, zapněte Flash ve svém prohlížeči)
Dětský telefon je ideální také jako doplněk dětských hracích koutků: lze jej zastavět kostkami Lega, ukázat plyšákům či jen povozit vláčkem. Zdá se tedy, že u dětí dětský mobil boduje.
(pokud video nevidíte, zapněte Flash ve svém prohlížeči)
Pokračování článku…


Roman Roman K.

Supertest Gadgets.cz: vezměte X-UFO na start

Letecký model X-UFO jistě dokáže zaujmout nejen všechny letecké modeláře. Toto létající zařízení je tvořeno čtveřicí řízených motorů, mechanických gyroskopem, řídící elektronikou. Řízení je obstaráváno čtyřkanálovou RC soupravou a motory jsou poháněny sadou elektrických akumulátorů. Tolik krátký popis – dá se však X-UFO uřídit ve vzduchu a jak vlastně létá?

Ale začněme pěkně popořádku, teorií. X-UFO se ve vzduchu chová jako běžný levnější RC vrtulník bez kolektivního řízení, u kterých se výška letu řídí pouze změnou otáček hlavního rotoru. V každém případě je dobré mít již nějaké zkušenosti s řízením těchto typů vrtulníků, popřípadě zkušenosti z některého z počítačových RC simulátorů. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit například skvělý simulátor Reflex nebo volně dostupný FMS, zapomeňte na různé hračkové simulátory typu Microsoft Flight Simulator – vrtulníky, které lze v jejich prostředí ovládat příliš společného se skutečností nemají.
Pokračování článku…

Zdroj: www.kdosihrajenezlobi.cz
Cena: 3 850 Kč 

Roman Roman K.

Supertest Gadgets: Powerball – nechť vás provází síla!

Ve třetím Supertestu na Gadgets.cz si můžete přečíst o Powerballu: kouli s velmi zvláštními vlastnostmi. I když váží dvě stě gramů, po roztočení setrvačníku z nich může být třeba i patnáct kilo. S Powerballem se dá posilovat, lze jej používat při rehabilitaci, a hlavně je to moc pěkná technická hračka, se kterou si můžete prakticky procvičit i fyziku. Model vybavený počítačem měří otáčky, jiná verze s dynamem a vestavěnými LED diodami po roztočení efektně svítí. Bonus: video!

     

Klepněte pro pokračování článku

Pokračování článku…


Marek Marek L.

strana 1 strana 2