Stan pro notebook

V dnešních dnech jistě nehrozí, aby vám sluníčko svítilo na váš notebook, ale aspoň se připravíte na dobu letních dovolených. Notebook ve svém osobním stanu se bude cítit jistě lépe, než na ostrém slunci a navíc bude displej dokonalé čitelný i na ostrém slunci u bazénu. Samozřejmě nesmí chybět ani různé kapsičky na další gadgety, které potřebujete mít neustále u sebe. Cena se pohybuje od 25 dolarů po 80 dolarů a odvíjí se od velikosti.

Zdroj: lapdome (via pocket-lint)
Vratislav H.

Solární brašna

Ach jo, už zase! Baterii v notebooku právě došla "šťáva", zrovna uprostřed rozkoukaného filmu a žádná elektrická zásuvka není v dosahu. Poproste tedy sluníčko o pár kapek energie. S brašnou vybavenou solárními panely to jistě nebude problém. Maximální výkon panelů za optimálních podmínek je 14,7 wattů. Ve výbavě brašny samozřejmě najdete i spoustu konektorů pro různá zařízení jako jsou mobily, fotoaparáty, notebooky a další. Brašnu můžete mít ve čtyřech různých barvách (zelená, oranžová, stříbrná a černá) a to za cenu 599 dolarů.

Zdroj: ubergizmo
Vratislav H.

Pětinásobná plocha přes USB

Velký monitor mnohdy velice zjednoduší práci, ale v některých případech více menších monitorů předčí jeden větší. Jak připojit další monitory k PC? Jistě již víte, že monitory lze připojit pomocí USB. Pokud máte doma přichystanou hromádku monitoru s rozhraním VGA/DVI, nezoufejte. Stačí vám pouze adaptér Kensington, ke kterému pomocí DVI konektoru připojíte monitor a adaptér k počítači připojíte pomocí USB. Tímto způsobem můžete mít u počítače až 5 monitorů. Na hry to sice není, ale ideální pro kancelářskou práci. Jeden adaptér vyjde na 100 dolarů.

Zdroj: kensington (via ohgizmo)
Vratislav H.

Medailon na data

Většina flash disků vypadá moc obyčejně a hodí se pouze jako přívěšek na klíče. Flash disk od společnosti SanDisk je doslova šperkem. Ve zlatém kulatém medailonu je ukryt miniaturní flash disk, ale s dostatečnou kapacitou (od 4GB do 12GB). Cena není známa, ale vzhledem k tomu, že je flash disk ozdoben malým diamantem, bude jistě dosti vysoká.

Zdroj: sandisk (via ohgizmo)
Vratislav H.

Otisk žil

Čtečky otisků prstů jsou již běžnou součástí notebooků, ale i klávesnic k běžným počítačů. Novinkou na poli zabezpečení je "otisk" žil v dlani. Pomocí infra paprsků se naskenují žíly v dlani a díky tomu lze pak identifikovat osobu. Výhodou tohoto řešení je, že žílami musí protékat krev, aby se zobrazily.

Zdroj: ubergizmo (via ohgizmo)
Vratislav H.

Paměťový toustovač

Přejete si vaše paměťové karty středně propečené? Nebojte se, tento toustovač vám je neupeče, je to totiž velice stylová čtečka paměťových karet. K počítači se připojuje pomocí USB a zvládne přečíst karty xD, Memory Stick, MMC, SD, CF I a II, a Microdrive.

Zdroj: boynq (via the-gadgeteer)
Vratislav H.

Zakřivený monitor

Kvalitní a pořádně velký monitor je základem pro dobrý požitek z moderních her. Alienware představil opravdový unikát. Zakřivený monitor s rozlišením 2880x900. Monitor je unikátní i v tom, že je zakřivený, aby byl dojem z panoramatického obrazu dokonalý. Cena monitoru zatím není stanovena, ale předpokládáme, že se bude jednat o monitor pro ty nejmajetnější.

Zdroj: gizmodo
Vratislav H.

Skype klávesnice

Ohebnou klávesnici jistě znáte, lze ji koupit v mnoha obchodech. Nyní můžete pomocí ohebné klávesnice volat vaším kamarádům přes Skype. Klávesnice je vybavena zabudovaným mikrofonem a reproduktorem, díky softwaru na ni můžete přímo vyťukávat čísla vašich kamarádů. Zabudován je i dvouportový USB hub, a to vše za 60 dolarů v dokonale omyvatelné podobě.

Zdroj: gizfever (via geekalerts)
Vratislav H.

strana 1 strana 40 strana 41 strana 42 strana 61