Šest monitorů na jedné grafice

Klepněte pro větší obrázek

Počítačové hry si nejlíp vychutnáte ve velkém rozlišení na velkém monitoru. To se vám jistě bude líbit technologie Eyefinity od AMD. Nové karty s touto technologií budou zvládat využívat až šest 30palcových monitorů jako jeden velký. Díky tomu budete moci hrát v rozlišení až 7680x3200. Třeba takový Far Cry 2 jede v tomto rozlišení jen asi na 12-20fps, ale nový Dirt 2 v DX 11 by měl šlapat naprosto plynule. Samozřejmě i někteří výrobci oznámili, že pro tuto technologií začnou vyrábět speciální monitory s tenkým rámečkem.

Zdroj: hothardware (via gizmodo)
Vratislav H.

Štíhlý hlodavec

Klepněte pro větší obrázek

Co se stane, když počítačová myška drží razantní dietu? No přece Super Slim Mouse, která je tlustá pouze 1cm. Snadno ji tak přibalíte třeba do kabelky nebo do kapsy. Nebojte se, ani o kolečko jste nepřišli, jen je umístěno zboku a ovládá se palcem. Pokračování článku…

Zdroj: gadget4all (via 7gadgets)
Vratislav H.

Počítač jako starožitnost

Klepněte pro větší obrázek

Staré rádio snad ještě po dědečkovi? Tak trochu, jen ukrývá věci, o kterých se vašemu dědečkovi asi ani nesnilo. Uvnitř rádia je totiž počítač s Intel Atom procesorem a 2GB RAM. Tento starožitný počítač si můžete koupit za 625 dolarů. Je to také výborný nápad jak zamaskovat počítač v pokoji plném starožitného nábytku.

Zdroj: etsy (via coolest-gadgets)
Vratislav H.

Výbušný disk

Klepněte pro větší obrázek

Jistě máte občas chuť něco vyhodit do povětří. Tyto granáty k tomu doslova svádějí. Nebojte se, jde jen o neškodné 4GB flash disky. Jsou sice neškodné, ale na cestu letadlem byste si je asi brát neměli.

Zdroj: gadget4all (via uberreview)
Vratislav H.

Mini SSD

Klepněte pro větší obrázek

SSD disky pomalu dobývají naše počítače. Neobsahují žádné mechanické části, mají mnohem menší spotřebu a dosahují vyšších rychlostí než klasické disky. Pokud se spokojíte s málem, je tady pro vás novinka od Elcomu. Miniaturní SSD disky s kapacitami 8GB a 16GB, které stačí přímo vsunout do SATA portu na základní desce. Dosahují rychlostí kolem 75MB/s (čtení) a 30MB/s (zápis). Trošku nedomyšlený je jejich tvar, protože blokují sousední SATA porty. Minidisky najdou uplatnění nejspíš v malých počítačích, které slouží třeba jako routery.

Zdroj: elecom (via ohgizmo)
Vratislav H.

Optická lebka

Klepněte pro větší obrázek

Tohle není lebka nějakého bájného živočicha, ale obyčejná počítačová myš. No dobře, až tak obyčejná není. Ve stylu steampunku ji vytvořil Ivan Mavrovič. O ergonomii sice nemůže být řeč, ale kdo může říct, že ovládá počítač pomocí lebky?

Zdroj: mental-design (via technabob)
Vratislav H.

Disk do ohně i do vody

Klepněte pro větší obrázek

Externí disk ioSafe s kapacitou až 1.5TB uchová vaše data v bezpečí za každých okolností. Odolá teplotě kolem 850 stupňů Celsia po dobu půl hodiny nebo může být 3 metry pod vodou celé tři dny a data zůstanou nedotčená. Máte tak jistotu, že nepřijdete o své MP3, filmy, fotky a další životně důležitá data.

Zdroj: amazon (via gadgetgrid)
Vratislav H.

Kompaktní tiskárna na CD a DVD

Zajímavou tiskárnu na potisk CD a DVD představila společnost Casio. Tato malá tiskárna má standardní rozhraní USB a tiskne pomocí speciální termální pásky. Pro změnu barvy potisku stačí jen vyměnit pásku. Disk projede štěrbinou a potisk je hotový, tedy na spodní části disku. Abyste potiskli i horní část, bude zřejmě potřeba i druhý průchod tiskárnou. Tiskárna stojí v přepočtu něco kolem 1000korun, takže se jistě vyplatí na rychlé popisky velkých sbírek CD/DVD.

Zdroj: casio (via redferret)
Vratislav H.

strana 1 strana 19 strana 20 strana 21 strana 40