Kříženec myši a klávesnice

Hezké futuristické dálkové ovládání k televizi? Tohle je něco víc, počítačová myš kombinovaná s klávesnicí. V režimu myši stačí s touto myšoklávesnicí pohybovat ve vzduchu a tím ovládáte kurzor myši. Stačí se přepnout do režimu klávesnice a hned můžete palci pohodlně psát kratší texty, třeba si chatovat s kamarádem. Vše je hezky bezdrátové, stačí do počítače připojit 2.4GHz přijímač. Funguje na systémech Windows XP a vyšší a také na Mac OS X a Linuxu. Za 59 dolarů ideální pro domácí multimediální počítače. Pokračování článku…

Zdroj: usb.brando (via reghardware)
Vratislav H.

Sputnik - starý počítač?

Jako stará ruská televize vypadá počítač Sputnik 0667. Přitom nejde o žádnou vykopávku, ve skutečnosti jde o originální počítačovou skříň, ve kterém se ukrývá celkem výkonný počítač včetně klávesnice a monitoru. Počítač je postaven na Mini-ITX desce a pohání jej Intel Core i3 550 3.2GHz procesor, grafická karta GTX 460, 4GB RAM a na data je určen 500GB disk. Dokonalý retro vzhled a přitom si poradí i s moderními aplikacemi.

Zdroj: lovehulten (via ubergizmo)
Vratislav H.

Tichý hacker

Klepněte pro větší obrázek

Nejen každý správný hacker ocení jednoduchost klávesnice HHKB (Happy Hacking Keyboard). Je to sice malá klávesnice, ale obsahuje tlačítka běžné velikosti. Všechny zbytečnosti jako jsou různé funkční klávesy, kurzorové šipky a numerický blok je narazeny klávesovými kombinacemi. Samozřejmě, že správný hacker nepotřebuje žádné popisky. Tohle je nová klávesnice s označením Type-S, kde to písmenko S znamená Speed and Silent (Rychle a Potichu). Díky nové konstrukci je klávesnice o 30% tišší, takže u hackování nebudete ani slyšet.

Zdroj: pfu.fujitsu (via akihabaranews)
Vratislav H.

Dálkový touchpad

Klepněte pro větší obrázek

Acer představil dva nové modely laptopů a to 8951G a 5951G. Model 8951G nabízí 18.4palcový displej s rozlišením 1920x1080 a zabudovaný subwoofer a reproduktory. Menší model 5951G má 15.6 palcový displej s rozlišením 1366x768. Zajímavou novinkou u obou laptopů je touchpad. Ten totiž můžete snadno vyjmout a používat jej jako dálkové ovládání. Oba laptopy jsou spíše takovými přenosnými multimediálními centry, takže takové dálkové ovládání přijde vhod. Notebooky by se měly začít prodávat již tento měsíc.

Zdroj: pcworld (via technabob)
Vratislav H.

Prstýnek k počítači

Klepněte pro větší obrázek

K počítači nemusí být nutně připojena počítačová myš, zkuste to třeba s takovým prstýnkem. Nasunete si jej na ukazováček a kurzor ovládáte pomocí palce, kterým jezdíte po malém dotykovém panelu. Samozřejmě nechybí ani dvě tlačítka. Prstýnek je bezdrátový a nabízí rozlišení 1000dpi. Za 70 dolarů jej můžete taky vyzkoušet.

Zdroj: amazon (via 7gadgets)
Vratislav H.

iKeyboard: vylepšená dotyková klávesnice

Klepněte pro větší obrázek

Dotykové displeje jsou fajn, ale na dlouhé psaní to prostě není. Chybí hmatová odezva, kdy snadněji po hmatu poznáte jednotlivé klávesy a také to, že jste ji doopravdy stiskli. Jistě je tady možnost externí klávesnice, ale zase je to horší přenášení. Naštěstí Cliff Thier vymyslel iKeyboard, speciální klávesnici pro iPad. Takhle klávesnice se nasadí přímo na iPad a díky mírně zvýšeným klávesám z pružného materiálu budete mít tu správnou hmatovou odezvu.

Zdroj: kickstarter (via technabob)
Vratislav H.

Obrněný tablet

Tablety jsou stále populárnější, ale vy potřebujete pořádný pracovní nástroj, žádné přerostlé zrcátko? Xplore představuje novou řadu tabletů iX104C5. Pohání je procesor Intel Core i7-620UE a operační systém Windows 7. Tyhle tablety jsou určené do nejtvrdších podmínek, takže jsou samozřejmě odolné proti prachu i proti ponoření do vody, ale přitom lze bez nástrojů vyjmout SSD disky a dostanete se i k SIM a microSD portům.

Zdroj: xploretech (via ubergizmo)
Vratislav H.

Oboustranná klávesnice

Různých bezdrátových bluetooth klávesnic pro všechny možné mobily, iPady, HTPC je na trhu hromada. Další takovou klávesnicí je Thumb Keyboard s podsvícením. Vypadá nenápadně, ale má jednu zvláštnost. Rozměrný touchpad najdete totiž na zadní straně klávesnice. Když chcete ovládat kurzor, tak stačí klávesnici otočit. Využili byste něco podobného?

Zdroj: itablet (via redferret)
Vratislav H.

strana 1 strana 2 strana 3 strana 22