Palubní počítač v pravém smyslu slova

Musím zde učinit veřejné doznání: miluji počítače! Trávím s nimi své nejkrásnější chvíle. Vlastně s nimi trávím téměř veškerý čas. Tíží mne jen občasné přejezdy ze zaměstnání domů, kdy na sobě pozoruji abstinenční příznaky. Již brzy bude vše jinak, objednám si totiž první skutečný počítač určený k vestavění do přístrojové desky automobilu.

Jmenuje se Prober E319, jeho čelní straně vévodí 6,5palcový dotykový displej s rozlišením 800 × 480. Po jeho okrajích se tísní ovládací prvky, štěrbina pro DVD a dvířka skrývající konektory pro připojení náhlavní soupravy a USB. Procesor AMD AU1200 s frekvencí 400 MHz je spoután operačním systémem Windows CE 5.0 a přístroj, kromě běžných funkcí autorádia, zvládá i informační funkce v podobě GPS navigace a GPRS.

Právě modul pro mobilní datovou komunikaci naznačuje přítomnost integrovaného mobilního telefonu. K tomu všemu si přidejte pevný disk o kapacitě 20 GB a operační paměť 128 MB. Výrobce z Hong Kongu nám tak na jednom podnosu servíruje multimédia, navigaci, komunikaci, organizaci času, hry a možnost doinstalovat stovky dalších programů. Cena je poněkud závratných 100 000 Kč, ale i přesto si myslím, že nás čeká světlá budoucnost, kdy se dopravní zácpa stane radostnou záležitostí.

Zdroj: Alibaba (via Gizmodo)
Filip Filip K.