Blinkry na kolo

Klepněte pro větší obrázek

Krásné počasí doslova táhne ven na hezky výlet na kole, ale neměli byste zapomínat na bezpečnost. Helmu jistě již dávno máte, ale co vám jistě chybí, jsou blinkry a brzdové světlo. Tato blikačka za 55 liber má to všechno. Blinkry můžete ovládat díky bezdrátového ovladače na řidítkách a brzdové světlo se rozsvítí automaticky, když zabudovaný akcelerometr detekuje, že brzdíte. Navíc lze baterii ve světlech využít jako nouzovou nabíječku pro telefony, MP3, PDA a další zařízení, která lze normálně dobíjet přes USB. Pokračování článku…

Zdroj: 50cycles (via craziestgadgets)
Vratislav H.

Spaceball - zábava budoucích astronautů?

Někdo polámal trampolínu? Ale kdepak, tohle je hřiště pro novou hru, zvanou Spaceball. Principem hry je hopsat na své půlce a snažit se prohodit míč středovým otvorem tak, aby jej protihráč nevyblokoval ani nechytil. Údajně to má být perfektní průprava na budoucí kariéru astronauta. Hřiště se prodává za 700 dolarů, ale je zde omezení, hráč nesmí vážit více než 200 liber (asi 90 kilogramů). Ach jo, takže ze mě se astronaut asi nestane.

Zdroj: hammacher (via gizmodo)
Vratislav H.

Nekonečná stěna

Rádi byste lezli po skalách, ale žijete uprostřed roviny, kde není žádný kopeček? S ClimbStation můžete přímo na vašem dvorku zdolat třeba stometrovou skálu. Je to umělá lezecká stěna, která má úchyty připevněny na pásu. Při lezení vzhůru se úchyty postupně posouvají dolů, takže můžete lézt třeba celé hodiny. Tento pás je navíc umístěn na otočném ramenu, takže si snadno nastavíte sklon stěny a tím obtížnost lezení. Vhodné taky pro horolezce, kteří mají strach z výšek, protože takhle můžete vylézt i tu stometrovou skálu a přitom budete stále jen kousek nad zemí.

Zdroj: climbstation (via ohgizmo)
Vratislav H.

Levný držák mobilu na kolo

Klepněte pro větší obrázek

GPS navigace pronikly i do cyklistiky. Však na horském kole se dá velice snadno zabloudit. Na trhu existují mnohé outdoorové navigace vhodné na kolo. Jenže proč kupovat další navigaci, když GPS máte v mobilu? Jenže jak ten mobil připevnit k řidítkům a vydrží všechny ty otřesy. Stačí se nechat inspirovat Sebastianem Dwornikem a z vhodné modelovací hmoty pro děti vytvořit podobný držák pro váš mobil. Vzhledově sice nic moc, ale je to plně funkční řešení a mobil dokonale ochrání. Jakou navigaci na kole používáte vy?

Zdroj: appliedpda (via blog.makezine)
Vratislav H.

Šlapací jednokolejka

Jednokolejka na ekologický pohon vyrostla na Novém Zélandu. Usednete do průhledné kapsle a pořádně se opřete do pedálů. Za cenu 45 dolarů můžete projet tři kola (asi 600 metrů). Můžete závodit jen o čas nebo i ze soupeřem. Pokračování článku…

Zdroj: shweeb (via ohgizmo)
Vratislav H.

Gril na cesty

Klepněte pro větší obrázek

Není nad správně propečený steak přímo z rozpáleného grilu. O to nebudete ochuzeni ani na cestách, stačí na závěsné zařízení upevnit tento gril. Jen nezapomeňte naložit maso.

Zdroj: frontgate (via thegreenhead)
Vratislav H.

Útok žraloka

Klepněte pro větší obrázek

Až na dovolené vylezte z moře v tomto plaveckém obleku, jistě vyděsíte spoustu lidí. Vždyť to vypadá, že jste právě utekli žralokovi z talíře. Všechna děsivá zranění jsou naštěstí pouze namalovaná.

Zdroj: bydiddo (via redferret)
Vratislav H.

Čepice na drobnosti

Již nevíte, kam strčit ty nezbytné zbytečnosti, které neustále taháte u sebe? Kapsy už jsou nadité a pořád se tahat s batohem taky není ideální? Pak zkuste CapSack, neboli kšiltovku s kapsičkou. Těžko říct, jak je pohodlné nosit těžké klíče a mobil v čepici na hlavě? Nicméně určitě bude praktická při cestě na pláž, abyste do ni ukryli těch pár drobných na občerstvení.

Zdroj: cap-sac (via inventorspot)
Vratislav H.

strana 1 strana 4 strana 5 strana 6