Na lanovce na magnetu

Již brzy nám opět začne lyžařská sezóna a děti se jistě těší na svůj první lyžařský kurz. Jenže radosti mohou vystřídat starosti, když se stane nějaká nehoda. Magnetstick je zařízení, které zabezpečí dítko na sedačce lanovky. Princip je jednoduchý. Dítě dostane speciální vestu s kovovou deskou na zádech (jen 200g). Když se posadí na sedačku, aktivují se elektromagnety, takže dítko ze sedačky nemůže sklouznout. Elektromagnet se vypne až nahoře, když se dítě nahoře na kopci znovu dotkne lyžemi sněhu. Zajímavý bezpečností systém již používají některé evropské skiareály.

Zdroj: magnestick (via ohgizmo)
Vratislav H.

Místo řetězu lanko

Klepněte pro větší obrázek

Stringbike je takové obyčejné jízdní kolo, až na jeden detail. Marně byste hledali přední talíř, řetěz, kolečka a klasickou přehazovačku. Místo nich má Stringbike speciální systém klik a lanek po obou stranách. Do pedálu šlapete normálně, jen ten pohyb se speciálními pákami převádí střídavě na lanka, která otáčejí zadním kolem. Co se nelíbilo tvůrcům na klasických ozubených kolech a řetězu? Podle vyjádření na stránkách to byla nesymetričnost, kdy je řetěz a kolečka jen na jedné straně, zatímco s lanky je kolo dokonalé symetrické. V tomto případě tak trošku nechápu přední kotoučovou brzdu. Vyměníte tedy řetěz za lanka? Pokračování článku…

Zdroj: stringbike (via inventorspot)
Vratislav H.

Zadek v teple

Když už trávíte dlouhé hodiny rybařením, je jistě lepší, když je vám u toho teplo. V našich končinách se to často řeší kvalitním svetrem, jak v klasickém tak kapalném stavu. Někdo zase raději vsadí na vyhřívanou židličku za 120 dolarů. Topná tělíska a zabudované baterie dokážou židličku vyhřívat na teplotu 49°C po dobu 4hodin, nebo až na teplotu 60°C po dobu 2,5 hodiny.

Zdroj: hammacher (via redferret)
Vratislav H.

Automatický gril k táboráku

Klepněte pro větší obrázek

Elektronika se již uplatní i v takových věcech, jako je třeba opékání špekáčků u táboráku. Normálně byste jej nabodli na klacek a prostě opekli, jenže je tady automatický motorový "Chef". Je to vlastně stojan s motorem a roštem. Stojan se zabodne vedle ohniště a motor otáčí roštem nad ohněm. Párky a špekáčky se tak dělají poměrně rovnoměrně, jen je musíte po určité době otočit, aby se udělaly hezky rovnoměrně. Tak čemu dáte přednost, klacíku za 0 korun nebo elektrickému stojanu za 150 dolarů?

Zdroj: automatic-chef (via inventorspot)
Vratislav H.

Kamera pro golfisty

Do výbavy golfisty nepatří jen sada golfových holí, ale také praktická kamera s displejem. Jen díky ní si můžete nahrát svůj dokonalý odpal a pak jej analyzovat hezky snímek po snímku. Video si můžete prohlížet také na vašem počítači nebo televizi. Investice 350 dolarů se jistě projeví na vašem zlepšeném odpalu.

Zdroj: amazon (via 7gadgets)
Vratislav H.

Rukavice proti tmě

Máme rukavice určené do mrazivého počasí, na lyžování, na cyklistiku a teď tady máme rukavice určené do tmy. S těmito rukavicemi si snadno posvítíte v noci na mapu nebo snadno zkontrolujete motor. Uvnitř jsou totiž ukryty LEDky a světlo z nich je ke konečkům prstu přivedeno pomocí světelných vláken. Dokonce můžete měnit barvu světla. Pokračování článku…

Zdroj: macdougallsteel (via ladiesgadgets)
Vratislav H.

Aby vám nezmokly střevíčky

Tohle nejsou jen tak obyčejné módní gumáčky, ale speciální gumové návleky do deště. Návlek se nazývá Shuella a ocení jej především dámy, které si potrpí na kvalitní střevíčky. Abyste je ochránili i za deště, stačí si na ně navléknout tyto Shuelly. Jeden pár návleků stojí necelých 50 dolarů a na výběr máte ze čtyř barev (černá, růžová, žlutá a zelená) abyste je mohli snadno sladit se svým oblečením.

Zdroj: ladiesgadgets (via shuella)
Vratislav H.

Excalibur mezi deštníky

Na boj s deštěm potřebujete pořádnou zbraň. Stačí tasit tento mečo-deštník a jste v suchu. Stojí 40 dolarů a ochrání všechny novodobé rytíře. Již se nemusíte bát bojovat za deště, zbroj vám již nezreziví.

Zdroj: thinkgeek (via thedailywh)
Vratislav H.

strana 1 strana 2 strana 3 strana 4 strana 6