Od šroubků k predátorům

V mnoha dílnách domácích kutilů se najde spousta železného odpadu, který ve většině případů končí ve sběrně surovin. Skupina amerických sochařů a designérů, kteří si říkají Robot-Model, přišla s velice zajímavým nápadem jak tento kovový odpad opět využít.

Tito sochaři vytvářejí velice propracované modely různých motorek, stavebních strojů, scifi postav a vesmírných lodí právě z tohoto kovového odpadu. Z ložisek a hřebů vytvářejí jak malé modely motorek, které se jistě budou vyjímat jako zajímavé těžítko na stole motocyklového fandy, tak modely vetřelců, pradátorů a dalších bojovníků v životní velikosti. To jistě potěší každého bohatšího fandu scifi, protože tyto modely stojí od 1000 dolarů a výše. Modely jsou zpracovány do velkých detailu a díky použitým materiálům je na první pohled patrné, že proti vám stojí skoro dvoumetrový třistakilový vetřelec.
Většinu českých fanoušků jistě odradí případná cena za přepravu, ale přinejmenším to může být inspirace pro naše sochařsky nadané zámečníky a automechaniky.

Zdroj: Robot-Model
Vratislav H.