Nový Palm LifeDrive: a je to venku

PalmOne dnes – přesně, jak se očekávalo – představil nový model kapesního počítače: LifeDrive. Výrobce nové PDA prezentuje jako databanku s obrovskou kapacitou; však také obsahuje čtyřgigabajtový pevný disk Hitachi. Jedná se o multimediální zařízení, které dokáže přehrávat hudební soubory MP3, poradí si i s videem – chybí však vestavěný fotoaparát. Díky slotu pro paměťové karty SD ale LifeDrive dokáže spolupracovat s běžnými digitály a může sloužit pro ůschovu a prohlížení snímků.

LifeDrive je postaven na procesoru Intel XScale 416 MHz a na operačním systému Palm OS Garnet (v5.4). Podporuje Wi-Fi i Bluetooth, má nový souborový systém a lépe tak spolupracuje se stolním počítačem. Trochu překvapující jsou rozměry, zvlášť v porovnání s předchozími Palmy: 121 × 73 × 19 mm. Zejména tloušťka je kvůli vestavěnému disku nadprůměrná - je to vidět i na následujícím obrázku, kde můžete srovnávat se zdířkou pro jack 3,5 mm.

PalmOne na rozdíl od většiny výrobců nové produkty oznamuje až v době, kdy je skutečně může začít prodávat. LifeDrive si tak už dnes – alespoň v USA – můžete koupit, stojí 499 dolarů.

Zdroj: PalmOne
Marek Marek L.