Lampička vypínač

Italským designérům se asi nelíbil vypínač na lampičce a tak představili lampičku, která je vlastně sama svým vypínačem. Lampička se zapíná tak, že se překlopí na jednu stranu a vypne se překlopením na druhou stranu. Za originalitu se musí připlatit, v tomto případě to je 75 liber.

Zdroj: panik-design (via holycool)
Vratislav H.

Křeslo s hudbou

Klepněte pro větší obrázek

Někdo chodí na ryby, aby si odpočinul a hlavně si užil toho ticha, jiní se zase neobejdou bez své oblíbené hudby ani na rybách. Pro ty je určeno tohle skládací křeslo. Kromě pohodlného posezení vám také nabídne plné ozvučení. Křeslo za 70 dolarů je totiž vybaveno reproduktory, takže stačí připojit svůj MP3 přehrávač.

Zdroj: sharperimage (via 7gadgets)
Vratislav H.

Dunící křeslo

Relaxaci má většina lidí spojenou s pohodou, odpočinkem a hlavně tichem. To designér John Greg Ball má trošku jiný názor, a tak vytvořil tohle křeslo. Je pravda, že je to spíše pořádný subwoofer. Když se na křeslo posadíte, tak zvuk můžete nejen slyšet, ale také doslova cítit. Ke křeslu můžete připojit jak MP3 přehrávač, tak třeba herní konzoli pro dokonalý požitek ze hry.

Zdroj: designboom (via ohgizmo)
Vratislav H.

Skládací podložka

Malý pokoj může být taky vybaven nábytkem, bez toho aby byl přeplněný. Stačí mít tuto speciální podložku. Ta je na různých místech nařezaná a díky tomu se dá různě překládat. A právě tak si můžete snadno poskládat třeba malý stůl, nebo opěrku. Pak stačí vše poskládat zpátky a zase máte volný pokoj.

Zdroj: designboom (via geekalerts)
Vratislav H.

Trůn pro admina

Klepněte pro větší obrázek

Administrátor ve firmě je vlastně takový panovník a vladař nad všemi sítěmi a počítačovou technikou ve firmě. Takový vladař samozřejmě potřebuje odpovídající trůn. Binary chair 02 bude ideální. Na výrobu této židle jsou použity všechny možné elektronické součástky, části elektronických desek a různých počítačových komponent.

Zdroj: brcdesigns (via ubergizmo)
Vratislav H.

Průhledné křeslo

Klepněte pro větší obrázek

Čím dražší křeslo máte, tím je větší pravděpodobnost, že si na něj rozlijete třeba červené víno. U tohoto křesla vás to trápit nemusí. Je to jen jednoduchá kovová konstrukce, která je potažena polyuretanovou folií. Pokud ji tedy zašpiníte, nebo třeba i nějak poškodíte, stačí ji vyhodit a křeslo obalit znovu. Pružnost fólie zaručí pohodlné posezení.

Zdroj: nendo (via ohgizmo)
Vratislav H.

Knihovnička válí

Klepněte pro větší obrázek

Designér Michael Bihain vás přesvědčí o tom, že knihovnička nemusí být vždy jen skříňka s několika poličkami. Ta jeho polička je kulatá s náhodně umístěnými výřezy na knížky. Je tedy možné, že po vložení knížky do některého výřezu se polička celá překulí.

Zdroj: bihain (via yankodesign)
Vratislav H.

Kazetová židle

Klepněte pro větší obrázek

Ze starých disket si můžete vyrobit stylovou tašku, ale co se starými audio kazetami? Stačí hromada plastových stahovacích pásků a za chvíli máte stylovou židli. Nemáte doma tak velko zásobu kazet? To nevadí, židli si můžete koupit za nějakých 196 dolarů.

Zdroj: ooomydesign.bigcartel (via technabob)
Vratislav H.

strana 1 strana 2 strana 3 strana 12