Chybí vám telefon pro Skype?

Internetová telefonie se především díky šikovnému prográmku Skype stala velmi populární. Ne všem však vyhovuje telefonovat s obyčejnými počítačovými sluchátky a protože Skype podporuje také USB telefony, není co řešit. Společnost PhoneSkype nabízí hned několik USB Skype kompatibilních telefonů - některé z nich vypadají pouze jako obyčejná sluchátka, jiná se již podobají obyčejnému stolnímu telefonu a jeden z nich svým vzhledem dokonce věrně kopíruje kdysi velmi populární mobilní telefon značky Nokia. Jen je škoda, že všechny tyto telefony neumí fungovat bez zapnutého počítače a neškrtnete si s nimi v Linuxu.

Zdroj: PhoneSkype (via The Red Ferret Journal)
Roman Roman K.

Phobile: retro handsfree k mobilu

Praktický smysl to asi nemá. Můžete sice přemluvit babičku, aby začala používat mobilní telefon, jehož se zatím bojí, větší význam ale bude mít překvapení lidí, když po zazvonění mobilu vytáhnete obrovské sluchátko Phobile. Přesně takové jako u starých bakelitových telefonů s rotačním číselníkem. Vlastně to už ani není handsfree, když místo mobilu musíte držet sluchátko, ale protože asi nelze očekávat větší rozšíření, nebudeme vymýšlet novou terminologii.

Sluchátko je zakončeno konektorem, který se připojí k adaptéru dostupnému pro různé typy mobilních telefonů. Podporovány jsou v podstatě všechny hlavní modely. Phobile stojí 35 liber a když se obejdete bez adaptéru, zaplatíte o tři libry méně.

Tip: prozkoumejte náš nový server Gadgets.cz

Zdroj: Firebox
Marek Marek L.

Mobil s displejem pod klávesnicí

Když mi kolega ukazoval obrázek mobilu Pantech&Curitel, který má klávesnici nad displejem, napadlo mě, že takhle se používá jen při poslechu FM rádia a při telefonování se otočí. Jenže jsem byl vedle. I když obrázek není nejkvalitnější, přesto je na něm dobře vidět, že klávesnice je na něm orientovaná správně: nahoře je řada s čísly, dole hvězdička, nula a křížek. Jak vůbec mohlo někoho něco takového napadnout?

Zdroj: Pantech&Curitel
Marek Marek L.

Premini IIS: netradiční japonský mobil

Sony Ericsson v Japonsku kromě technologicky ůžasných mobilních telefonů prodává i modely ve stylové řadě  Premini. Nemohou se chubit mnoha funkcemi, dokonce ani nepodporují rychlé datové přenosy. Jsou ale malé, hezké a zkrátka vypadají jinak než ostatní. Dnes se do řady Premini dostal nový model s označením IIS. Zdroj: Sony Ericsson Japan
Marek Marek L.

Šuškanda: Příští týden bude nová N-Gage

Server All About Symbian dnes vydal článek, podle něhož by Nokia veletrhu E3, který začíná příští týden, mohla představit novou verzi herní konzole N-Gage. Není to ůplná spekulace, něco podobného jsme už také zaslechli; All About Symbian má navíc informace z více zdrojů.

Nová N-Gage by měla patřit do N-Series, podobně jako nedávno uvedené smartphony N70, N90 a N91. A co víc, svým vertikálním tvarem by se měla blížit spíš mobilním telefonům než klasickým ovladačům herních konzolí. Novinkou by také mohla být možnost hrát hry online, bez toho, že byste si museli kupovat paměťovou kartu. Za hru by ale i v tomto případě samozřejmě bylo nutné zaplatit.

Zdroj: All About Symbian
Marek Marek L.

Laserová klávesnice pro mobily a počítače

V České republice se začala prodávat „laserová klávesnice“. Doposud jsme o ní psali jen jako o konceptu a zajímavosti, koupit se dala jen v zahraničí.

Laserová klávesnice

O co jde? Na stůl se postaví malý kvádr, který na plochu promítne obraz klávesnice. Zároveň snímá, na které tlačítko jste sáhli a informace přes Bluetooth posílá do mobilního zařízení. Na vzorku, který jsme zkoušeli na jakémsi veletrhu, se ale moc dobře nepsalo. Při ťukání na stůl nám chyběla pružná odezva běžné klávesnice a rozpoznávání nebylo stoprocentní. Jsme proto zvědavi na praktické zkušenosti s tímto konkrétním modelem

Cena byla stanovena poměrně vysoko, klávesnice stojí 4 639 Kč.


Marek Marek L.

strana 1 strana 23 strana 24