Spása pro všechny mobilofobiky

Osun Radiation Finder prozradí, jestli se ve vašem okolí nachází vysílající mobilní telefon nebo jiné zařízení vyzařující elektromagnetické vlny (mikrovlnná trouba, televizor, monitor ...). Potom nezbude než vzít nohy na ramena, případně natáhnout pláštěnku z alobalu. Za pětadvacet dolarů – nekupte to.

Zdroj: Amazon.com (via The Red Ferret Journal)
Marek Marek L.

Mobily Pantech: hlavně vypadat jinak než ostatní

Telefony s displejem, který lze otočit na šířku, začínají být v Asii hitem. Dá se na nich potom lépe sledovat video, prohlížet obrázky a nezanedbatelnou vlastností je, že telefony vypadají velmi netradičně, zkrátka „cool“. Pantech ale šel ještě dál a u svých dvou nových mobilů, které dnes představil, kombinuje vysouvací konstrukci a otočným displejem. Výsledkem jsou trojvrstvé zrůdičky, jaké vidíte na obrázcích. Samozřejmě i zde platí, že čím víc mechanických prvků telefon má, tím je větší pravděpodobnost, že se „něco pokazí“.

Telefony jsou určeny pro korejské mobilní sítě a začnou se prodávat letos v červnu za cenu po přepočtu kolem pěti set dolarů.

Zdroj: Phonemag
Marek Marek L.

Babble: proti odposlouchávání hovorů

Mohla by to být i hádanka a určitě byste nepřišli na to, k čemu je určeno zařízení na obrázku. Jmenuje se Babble a slouží k tomu, aby spolupracovníci v kanceláři neposlouchali, o čem si povídáte. Pomůže jim také v tom, že se na vás nebudou muset tolik soustředit. Babble snímá hlas při telefonování, který zpracuje a prostřednictvím svého reproduktoru přehraje tak, jako by se bavila celá skupina lidí. Výsledkem je zvuková kulisa, ve které nikdo neslyší nic konkrétního, i když bude stát třeba jen metr od vás.

Babble ale nebude žádná levná hračka, pár reproduktorů přijde asi na čtyři sta dolarů. Nakonec možná bude lepší mluvit do telefonu potichu.

Zdroj: TMO.com, IDFuel
Marek Marek L.

Univerzální handsfree pro chudé

Handsfree Air Tube funguje podobně jako stetoskop. Místo použití malého reproduktorku zvuk putuje dutou trubicí od mobilu až ke sluchátku. K telefonu se handsfree připevní pomocí malých kleští. Výsledek sice nevypadá nijak atraktivně, zvuk je ale ůdajně výborný. Air Tube však neobsahuje mikrofon, takže k protější straně se dostane jen to, co zachytí vestavěný mikrofon telefonu. Handsfree stojí kolem 5,5 dolaru.

Zdroj: TV Smith
Marek Marek L.

Stroj na čištění mobilních telefonů

Na povrchu mobilního telefonu je velké množství škodlivých bakterií a virů, mobily je proto vhodné pravidelně čistit. Korejská firma J Project, jež se na tuto činnost specializuje, představila na veletrhu Expo Comm Wireless Korea 2005 zařízení, které ji velmi usnadní. Skládá se z malého kompresoru a pneumatické pistole s rotačním kartáčkem, kterým se povrch mobilu důkladně vydrhne. Kromě tohot mechanického čištění se na mobil posléze nanese vonná směs.

Zdroj: Telecoms Korea
Marek Marek L.

Jak bude vypadat příští Nokia N-Gage

Nokia před dvěma dny na veletrhu E3 oznámila další plány rozvoje N-Gage a vůbec hraní na mobilech. Hry se ze specializovaných herních konzolí přesunou do běžných chytrých telefonů. Ty ale budou muset mít přizpůsobené ovládání. Každý, kdo si na dnešních smartphonech zkusil zahrát nějakou akčnější hru, totiž určitě bude souhlasit, že to nebylo ůplně ono.

V diskusi na serveru Mobile-Review se objevilo několik obrázků, které ukazují koncepty takových zařízení blízké budoucnosti. Telefon se bude ovládat standardním způsobem, při hraní se ale otočí a vysune se z něj blok s dalšími tlačítky. 


Marek Marek L.

Japonské výměnné kryty: ať už to za něco stojí

Přestože Japonci jsou velcí hračičkové a móda přívěsků a poutek k mobilním telefonům přišla do Evropy právě ze země vycházejícího slunce, tamní telefony příliš nepoužívají výměnné kryty. Když proto dnes japonský Vodafone představil dva mobily, které tuto funkci nabízejí, bylo se čím chlubit.

Jedná se o mobilní telefony Toshiba V501T a Sharp V501SH. Se standardními kryty jsou celkem nudné:

Drobnou změnou ale lze z telefonu udělat příšerku s rohama nebo těleso, které na pohled připomíná ůplně něco jiného než mobil. Z kolekce, kterou vidíte na obrázku, bych vyzdvihnul zejména pneumatiku, sýr a zelený trávník.

Zdroj: Vodafone
Marek Marek L.

Komunikátor Secufone s GPS: Press the red button

Téměř neznámá firma Secufone nabízí nový komunikátor. Má dotykový displej, ale ke vší smůle proprietární operační systém. Žádný Symbian, žádná Windows. Nevzhledná anténa má ale velmi praktický význam: Secufone totiž obsahuje GPS přijímač. O mapách se oficiální zdroje vůbec nezmiňují, proto se zdá, že GPS má pouze bezpečnostní význam. Stačí totiž stisknout červené tlačítko vedle antény a komunikátor hned pošle zprávu centrále, která díky nahlášené poloze může majitele snadno najít.

Ostatní parametry komunikátoru nejsou moc zajímavé. Secufone měří 139 × 66 × 25 mm (tlusťoch!), váží 160 g. Má dva adresáře: do prvního se vejde šedesát, do druhého dvě stě kontaktů. S počítačem se propojí prostřednictvím rozhraní USB, pro datové spojení nabídne GPRS.

Zdroj: Secufone
Marek Marek L.

strana 1 strana 22 strana 23 strana 24