Epson vyrobil ohebný displej

Epson oznámil vývoj ohebného displeje. Na obrázku vidíte dvoupalcový displej s rozlišením 320 × 240 (QVGA). Epson místo standardně používaného skla sáhl po plastu. Předpokládá se, že displej najde uplatnění v mobilních telefonech a všude tam, kde jsou potřeba tenčí, lehčí a ohebné displaye. 

Zdroj: Ubergizmo
Pavel Pavel K.

Schovejte svůj mobil do banánu

Máme vítěze soutěže o nejbláznivější kryt mobilního telefonu. Na kryt v podobě mírně nezralého banánu nemá nic, co jsme zatím viděli. Banán je vhodný jak pro klasické telefony, tak pro mobily ve tvaru véčka. Stojí jen deset dolarů.

Zdroj: SFist (via Gizmodo)
Marek Marek L.

Hulger: sériově vyráběná retro sluchátka k mobilu

Pamatujete na handsfree Pokia? Byla to sluchátka známá ze starých stolních telefonů, která se s mobilem propojila klasickým krouceným kabelem. Nemělo to žádný praktický smysl a i když byla funkční, šlo hlavně o efekt, o legraci. Pokia své produkty vyráběla po kusech a prodávala je pouze prostřednictvím internetových aukcí. Nyní ale založila novou značku Hulger a stejná sluchátka začíná vyrábět sériově. První model P*Phone si v různých barevných variantách můžete koupit na webu firmy. Stojí zhruba 70 dolarů.

Zdroj: Hulger (via Gizmodo)
Marek Marek L.

Bezpečnostní náhrdelník s Bluetooth

Elektrotechnické firmy Securecom a Fen předvedly koncept přívěsku, který přes Bluetooth dokáže mobilnímu telefonu dát najevo, že se něco děje – zřejmě stisknutím skrytého tlačítka. Telefon potom může poslat zprávu policii nebo jiným orgánům a přidat do ní také informace o poloze. Ty se berou z běžné mobilní sítě, pokud tuto službu nabízí, případně u satelitních telefonů z vestavěného přijímače GPS. Přívěsek by se měl objevit v prodeji ve třetím čtvrtletí letošního roku.

Zdroj: Esato
Marek Marek L.

Sexy obal na mobil

Phone Tong je velmi zvláštní pouzdro pro mobilní telefon. Je ušito z kůže a inspirací při výrobě bylo dámské spodní prádlo. Pouzder existuje několik druhů, všechna jsou ale podobně minimalistická. Cena byla stanovena na čtrnáct dolarů.

Zdroj: Discount Leather Mart
Marek Marek L.

Ovládejte vláčky svým mobilem

Zpět do dětských let! Nažhavte infraporty svých mobilních telefonů a pořádně si užijte s rozpustilými hračkami herního gigantu Tomy Toys. Jen je nesmíte ukázat svým potomkům, nebo je již nikdy nespatříte. Hračky i ty potomky. A také váš telefon...

Zdroj: Tomy Toys (via Nikkei Interactive)
Roman Roman K.

Synchonizujte svůj mobil přes USB

Data ze svého mobilního telefonu Nokia, Samsung nebo Sony Ericsson můžete díky povedenému modulu Phonebook Flash Drive synchronizovat s počítačem před USB opravdu kdekoli. Modul se připojuje na systémový konektor mobilního telefonu a pod průhlednou krytkou je schován USB konektor. Takto dovybavený telefon pak stačí pouze zapojit do počítače, doinstalovat dodávanou aplikaci a nerušeně pracovat s telefonním seznamem. No nekupte to, za dvacet dolarů.

Zdroj: CellphoneGeek.com
Roman Roman K.

Nebojte se o svoje kontakty

Ztráta mobilního telefonu je nepříjemnou záležitostí. Zvláště pak tehdy, pokud nebyl telefon z nejlevnějších a na SIM kartě jste měli veškeré potřebné kontakty. S nástrojem Mogo SIM Card Backup už se ale nemusíte bát.

Slouží jako univerzální zálohovač kontaktů na kartě SIM. Jednoduše kartu vložíte dovnitř, stisknete tlačítko a uložené kontakty se zkopírují do vnitřní flash paměti zálohovacího zařízení. Samozřejmě, že paměť není neomezená – proto můžete zkopírovat maximálně 250 položek.

Zdroj: Gadgets.co.uk
Ivo Ivo M.

strana 1 strana 21 strana 22 strana 23 strana 24