Haló? Vás neznám!

Zvoní telefon, zvednete sluchátko a z něj se ozve naprosto neznámý hlas: „Ahoj, tady brácha, jak se máš?“ Říkáte si, jak je to jen možné? Jednoduše. Stačí si pořídit Telephone Voice Changer. Ačkoliv jde o miniaturní krabičku, dokáže doslova zázraky. Stačí si vybrat jeden ze šesti předdefinovaných hlasů, vložit toto zařízení během telefonního hovoru mezi ůsta a mikrofon a mluvit. Voice Changer se v reálném čase postará o to, že volaný na druhé straně ani omylem nepozná, kdo je vlastně na drátě. Cena: 15 liber.

Zdroj: Gadgets.co.uk
Ivo Ivo M.

Sexy obal na mobil k sexy oblečku

Ženy to mají těžké. Jejich oděvy často vůbec nemají kapsy a když s sebou dámy nechtějí nosit kabelku, musí se obejít i bez mobilního telefonu. Společnost Tsaya prodává pouzdro, které by tento problém mělo vyřešit. Upne se na stehno a vedle mobilu se do něj vejde třeba i občanka, platební karta nebo drobné mince. Pochybuji ale, že by některá žena něco takové dobrovolně nosila. Cena: 79 dolarů.

Zdroj: Tsaya (via Engadget)
Marek Marek L.

Elegantní dřevěné sluchátko k mobilu

Poslyšte, a osobní handsfree sadu již máte? A chcete elegantní handsfree vyrobené z leštěného drahého dřeva? Pak rozbijte prasátko, vyberte mu z bříška sto dvacet dolárků a kupte si sexy sluchátko Amadana PE-117 japonské společnosti stejného názvu. Říkám si jen, co tam dělá ten ošklivý drát?

Zdroj: Amadana (via OhGizmo!)

Roman Roman K.

Živá květina jako přívěsek k mobilu

Z průhledného plastového obalu vyrůstá zelený stonek, fialová bobulka nebo opravdový kaktus. Jsou to živé květiny, kterým stačí, když jejich základnu jednou týdně na pár minut ponoříte do vody. Přívěsek lze pověsit na mobil, na kabelku nebo kamkoli jinam, kde se chcete potěšit z malého kousku přírody. Cenu přívěsku Pettree jsme bohužel nikde nenašli.


Zdroj: Pettree (via The Red Ferret Journal)
Marek Marek L.

Mobil LG s testerem alkoholu v krvi

O mobilních telefonech LG, jejichž design připomíná sportovní automobily, jsme před časem psali na MobilManii. Tenkrát jsme ale ještě nevěděli, že telefony obsahují také tester množství alkoholu v krvi. Stačí dýchnout do otvoru na pravé části a mobil řekne, jestli můžete za volant. Telefony LG s touto užitečnou funkcí jsou ale dostupné pouze v Jižní Koreji.

Zdroj: Telecoms Korea
Marek Marek L.

Internetový telefon s přenosem videa

Pravděpodobně příští týden by měl být oficiálně představen nový IP telefon ZyXEL’s P-5000W podporující kromě přenosu hlasu také přenos obrazu, to vše v reálném čase. Vestavěná kamera má dostatečné rozlišení 640 x 480 obrazových bodů a samostatné sluchátko komunikuje s centrálou prostřednictvím Bluetooth připojení. Cenu prozatím ani nehádám.

Zdroj:  Engadget.com

Roman Roman K.

Krevní testy v mobilu

Výzkumníci švédské laboratoře Uppsala vyvinuli mobilní laboratoř pomáhající rychle analyzovat vložené vzorky krve. Jejich použití může být všestranné - od pomoci diabetikům pro terénní pracovníky humanitních organizací. Mobilní telefon laboratoř nejen napájí, ale prostřednictvím speciální aplikace také pomáhá s vyhodnocením.

Zdroj:  cellular-news

Roman Roman K.

Nový placatý mobil s Linuxem

Taiwanský výrobce G-Tek připravuje zajímavé mobilní telefony postavené na Linuxu. Tyto telefony vás zaujmou nejen použitým operačním systémem, ale také svou velikostí: na telefony se čtvercovým půdorysem dnes opravdu nejsme příliš zvyklí. Novinka nesoucí PWG500 obsahuje 8 MB paměti, 200 megahertzový procesor, čtyřpásmovou GSM/GPRS konektivitou doplněnou o podporu béčkové WiFi sítě. Co si však myslet o černobílém displeji o rozlišení 96 x 64 obrazových bodů?

Zdroj: ePrice
Roman Roman K.

strana 1 strana 20 strana 21 strana 22 strana 24