Sluchátko s "kouzelným" tlačítkem

Společnost Southwing představila nové modrozubé sluchátko SH305, jehož předností má být programovatelné tlačítko jehož stiskntím lze ovládat nejrůzjnější funkce mobilního telefonu. Nikde se ale nedočtete, jak to toto sluchátko dokáže ani kolik za něj budete muset zaplatit.

Zdroj: SouthWing
Roman Roman K.

Žlutá pro vaše bezpečí

Pokud zkřížíte mobilní telefon s banánem a přijímačem satelitní navigace, dostanete do ruky zřejmě bezpečnostní zařízení Personal Securer. Podle informací dostupných v PDF prezentaci výrobce se jedná o mobilní telefon s omezeným množstvím volitelných čísel, vybavený rychlými daty GSM/GPRS, konektorem USB a přijímačem satelitní navigace. Představa použití je taková, že při nebezpečí stisknete přístroj v ruce, ten ze satelitu zjistí vaši polohu, kterou předá všem přednastaveným osobnám. Přístroj lze použít také jako GPRS modem.

Zdroj: Securer.info
Roman Roman K.

Král mezi bezdrátovými telefony přichází

Doslova vrcholem luxusu mezi bezdrátovými telefony je DECTový přístroj i5871 společnosti VTech. Představte si, že tento domácí telefon obsahuje barevný TFT displej schopný zobrazit až pětašedesát tisíc barevných odstínů, možnost komunikace s počítačem přes USB port - díky kterému můžete nahrávat do telefonu empétrojky jako vyzváněcí melodie či synchronizovat adresář telefonu například s Outlookem nebo kapesním počítačem třídy Palm. Vestavěná podpora WiFi (b) umožňuje IP telefonii (zřejmě s využitím protokolu SIP), k položkám telefonního seznamu lze přiřadit také fotografii, která se pak zobrazí na displeji při hovoru s takto vylepšeným kontaktem. Až se nechce věřit, že tohle všechno se dá pořídit za poměrně příjemných dvě stě amerických dolarů.

Zdroj: VTech
Roman Roman K.

Pořádné mobilní tykadlo

I když udělátko tohoto typu zřejmě nebude žádná převratná novinka, nápad je to velmi dobrý. Vezměme si základní situaci: jste někde v tlačenici lidí, například na koncertu a chcete si do svého mobilu vyfotit svůj idol. Jednoduše vložíte mobil do držáčku na dlouhé tyčce, zvednete jej nad hlavu a pak již jen fotíte bez překážek. Jen si myslím, že mobil bude muset zvládat časovanou spoušť . Prodává Orange.

Zdroj:  Orange

Roman Roman K.

Domácí telefon může i chránit

Přístroj s názvem 911 Guardian Phone je domácí bezdrátový telefon s jediným velkým tlačítkem, které vás po stisknutí automaticky spojí na Policii - tedy alespoň v zámoří. Přístroj lze zakoupit za 199 dolarů.

Zdroj: Smarthome

Roman Roman K.

Hliníkový DECT telefon s povedeným vzhledem

Domácí DECT telefon T-6 pocházející z pera známého designera Jacoba Jensena  je určen k přimontování přímo na zeď - a to i včetně základnové stanice. Na stránkách webového obchodu Q Design za něj chtějí 7 567 korun, což není nijak přehnaně mnoho. Zajímavé by také bylo, kdyby základnová stanice místo na zeď šla pověsit či zasunout přímo do telefonní zásuvky na zdi.

Zdroj:  Q Design

Roman Roman K.

Nemáte kam schovat banán?

Pro všechny, kteří si pořídili banánový kryt na telefon. Ten se do kapsy schovává těžko. Firma o své ovocné zákazníky ale pečuje a vytvořila pro ně pouzdra jako vystřižená z westernu. Domorodé urbanistky ovocem zasunutým v koženém pouzdře rozhodně okouzlíte. K dispozici jsou varianty z červené krokodýlí kůže a z černé kůže býčí. Obojí jsou samozřejmě imitace a každá z nich přijde na deset dolarů.

  

Zdroj: Cellfoam
Michal S.

Solární supernabíječka pro mobily

Solární nabíječky pro mobilní telefony se už na trhu objevují delší dobu. Většinou ale jde o zařízení, která jsou použitelná jen ve stavu nejvyšší nouze – mají malou činnou plochu a nabíjení trvá neůnosně dlouho. Rozkládací nabíječka firmy Soldius ale vypadá nadějně. Slibuje nabití mobilu už za 2–3 hodiny při umístění kolektorů na přímé slunce. Zařízení měří 135 × 80 × 10 mm, váží 85 gramů a na přímém slunci z ní lze dostat 6,58 V, 320 mA. Cenu bohužel neznáme.

Zdroj: Soldius (via MobileWhack)
Marek Marek L.

strana 1 strana 19 strana 20 strana 21 strana 24