LCD panel s dotykovou zpětnou vazbou

Pravděpodobně nic pro hráče, pokud vyloučíme nasazení v Nintendu DS, ale spíše zajímavá technologie pro informační kiosky, bankomaty a další místa, kde se obrazovka setkává s prsty uživatele - to je tento týden oznámená technologie Immersion Touchsense pro LCD displeje.

Přínosem technologie, která vychází z expertízy společnosti Immersion v oblasti herních ovladačů, má být přirozenější pocit uživatelů při práci s informačními terminály s LCD obrazovkami. Hmatový vjem uživateli po dotyku poskytne speciální průhledná vrstva, která v místě dotyku zavibruje. Technologie podporuje různou intenzitu a frekvenci vibrací, což má umožnit získávání informací i bez pohledu na displej, pouze dotykem podle itenzity vibrací.

Technologie má být připravená k výrobě během šesti až devíti měsíců, odhadovaná výrobní cena Touchsense vrstvy má být asi 5 amerických dolarů pro malé displeje vyráběné ve velkých sériích. Popravdě, to využití u Nintenda s dotykovou obrazovkou by nemuselo být ůplně marné. Obrázek bohužel není k dispozici, ale pro přiblížení pocitu můžete ošahat joypad se zpětnou vazbou, strčtit prsty do zásuvky (opatrně a pod lékařským dozorem) nebo jazykem spojte konektory na 9V baterii.

Zdroj: Immersion

Ota S.