Klávesnice pro nejtvrdší geeky

Dát najevo, kdo jste a jak se cítíte, je možné mnoha způsoby. Třeba vhodně zvolenou klávesnicí. Das Keyboard vyvinutá programátorem a zakladatelem společnosti Metadot  Danielem Guermeurem za vás hodně nahlas řekne, že jste počítačový pošuk.

Klávesnice připomíná bytelným dojmem a černou barvou osvědčené klávesnice IBM, ale její čistý design je čistý pro běžného uživatele až moc - čistota sahá až tam, kde jsou na běžných klávesnicích popisky jednotlivých kláves. Ale geek přeci píše poslepu a i ve spaní zvládne napsat příkaz grep "^d" list | sed "s/\([^ ]* *\)\{8\}\([^ ]*\)/\2/" > d_list.

Exklusivní hračka není zadarmo, stojí osmdesát dolarů a navíc má z pohledu geeka zásadní vadu - obsahuje, byt nepopsané, klávesy spojené s OS Windows. Pokud se vám cena zdá vysoká (klávesnice je prý špičková, testovaná na 30 milionů ůhozů), můžete si podobný skvost vyrobit svépomocí z obyčejné černé klávesnice, ze které odstraníte popisky. Naopak, pokud vyměknete, nikdo vám nebude bránit klávesnici polepit či popsat třeba rudým lakem na nehty.

Zdroj: Gizmondo, Web výrobce

Ota S.