Tělo namísto drátu

Spojovat svůj hudební přehrávač se sluchátky drátem je dosti zastaralá metoda. Moderní jsou náhlavní soupravy s bezdrátovou komunikací Bluetooth, ale co nás čeká v budoucnosti a opravdu se hodí na stránky Gadgets.cz? Nová technologie, která drát nahrazuje lidským tělem. Zkoumá ji firma Sony, jako jednu z možností vývoje svých Walkmanů. Potýkali se s různými potížemi, ale vše je zdárně vyřešeno a značka už má patent. Nezbývá tedy nic jiného, než si počkat na praktickou aplikaci.

Zdroj: unWired (tip poslal Pekka Halonen)
Filip Filip K.

Zlaté české ručičky

Naše doba kamenná (tady a tady) se ůspěšné rozrůstá. Tentokrát jde o skutečný umělecký skvost, který vytvořil český sochař Jan Řeřicha. Jde o mramorovou kytaru, na kterou lze opravdu hrát, samozřejmě struny jsou klasické kovové. Zatím na ni nikdo nehrál, ale sochař chce oslovit jednoho z předních českých kytaristů, aby zhodnotili její zvuk. Není to první kamenný hudební nástroj, Jan Řeřicha již vytvořil i mramorové housle, které ocenil náš houslový virtuóz Jaroslav Svěcený.

Zdroj: janrericha (za výborný tip děkujeme Nebezpečné_síti)
Vratislav H.

Pozor zlý pes

Sice tito dva pejsci vypadají jako ostří hlídači vašich dat, ale ve skutečnosti jde o opravdu stylové reproduktory k počítači. Protože jsou tito dva pejsci napájení přes USB, určitě je dobře využijete i na cestách k vašemu notebooku. Celkový výkon 2x2W není moc oslňující, ale za 20 dolarů styloví hlídači určitě stojí.

Zdroj: usbgeek (via i4u)
Vratislav H.

Senzační nový iPod Flea!

My všichni se bavíme sledováním absurdních novinek v oblasti příslušenství k iPodu a je potěšitelné, že v tom nejsme sami. Parta amerických mladíků si dala záležet a připravila pro nás videoklip, ve kterém se dozvíte o nejmenším a nejnovějším přírůstku do iRodiny. Po iPodu, iPodu Mini, Nano a Shuffle, přichází iPodu Flea (blecha). Každá kapsle velikosti Tic-Tacu obsahuje jeden song ve formátu MP3, který hraje stále dokola až do ůplného vybití. K iPodu Flea je možné nakoupit tolik iPříslušenství, že jím naplníte celou iKrosnu. iRáj přichází!

Tip poslal(a?) Wasa


Filip Filip K.

Živočišný druh: Linux Koupelnový

Nejen pro vyznavače náboženství jménem Linux je určeno toto koupelnové rádio. Tučňák je důkladně připraven na vodní prostředí – kromě vodotěsného reproduktoru má pro jistotu ještě potápěčské brýle a nepotápěčský nafukovací kruh. Živí se tužkovými bateriemi, které polyká po třech, na výšku měří 25 centimetrů a váš může být za 249 Kč.

Zdroj: OTTO (tip poslal kolega Pavel Zahradník)
Filip Filip K.

Z elektronky do sluchátek

Mnoho hudebních fajnšmejkrů nedá dopustit na klasické elektronkové zesilovače. U takových lidi obvykle naleznete v obývacím pokojí velkou špičkovou audio sestavu, což se na druhou stranu moc nelíbí jejich sousedům. Špičkový zvuk si můžete užívat i na sluchátkách s tímto elektronkovým sluchátkovým zesilovačem Vincent Audio. Cena 800 dolarů jistě audiofily neodradí.

Zdroj: audioadvisor (via redferret)
Vratislav H.

Hudební polštářek

Stále nemáte dost těch věciček, ke kterým lze připojit iPod? Dnes pro vás pro změnu máme polštářek iPod ke kterému jde připojit další iPod. Polštářek je vybaven reproduktorem a tlačítka na něm jsou opravdu funkční a navíc vám polštářek bude i svítit. Konečně se můžete se svým iPodem i objímat. Za dvacet dolarů to je k nezaplacení nebo ne?

Zdroj: thinkgeek (za polštářkový tip díky letadlovkrouzku)
Vratislav H.

Bubeníkem bez kraválu

Co se týče USB periférií, už jsem dávno rezignoval na veškerý ůdiv, a tak tu dnes máme celou bubnovou soupravu. Na tyčovou konstrukci je možné libovolně rozmístit šest membrán a na zem položit dva „kopáky“. Jejich charakteristiky kompletně nastavíte za pomoci dodávaného software. Jeho součástí je i bubenická škola a nahrávací studio. Cena soupravy je 250 dolarů.

Zdroj: FireBox (tip poslal SureShot kid)
Filip Filip K.

strana 1 strana 40 strana 41 strana 42 strana 61