Garmin na CeBITu: dvě povedené novinky

 Včerejší tisková konference známého amerického výrobce satelitních navigací, společnosti Garmin, přinesla dvě významné novinky na trh těhcto navigačních systémů. Nejzajímavější bylo bezesporu představení nového modelu Garmin NUVI (to U má být přehlasované, ale netuším, kde na této klávesnici přehlásku najdu). Jedná se o maličkou navigaci jen o málo větší, než je velikost kreditní karty a také velmi tenkou - i tak však obsahuje velmi citlivý (vždyť je to Garmin a v citlivosti se konkurenti od něj mají ještě hodně co učit) dvanáctikanálový přijímač postavený na novém chipset. Nuvi se vyznačuje především skvělou hlasovou navigací a spoustou zajímavých, doplňkových funkcí. Co bych to ale dlouze rozváděl, prohlédněte si prezentaci na následujícím videu:
(pokud video nevidíte, zapněte Flash ve svém prohlížeči)
Objevil se také inovovaný StreetPilot C550, který sdílí novou softwarovou platformu právě s novinkou Nuvi. A takhle vypadá v praxi:
(pokud video nevidíte, zapněte Flash ve svém prohlížeči)
Jen pro upřesnění: pokud budete v Hannoveru po výstavišti cestovat místními minibusy, všechny mají za čelním sklem právě maličké Nuvi...

Roman Roman K.