Motorola představila prototyp prvního displeje s nanotrubicemi

Laboratoře společnosti Motorla představily prototyp pěti palcové obrazovky vyrobené na základě patentované technologie uhlíkových nanotrubic (Carbon Nanotube Technology – CNT).

Nová technologie by měla umožnit výrobu velkých plochých obrazovek špičkové kvality s delší životností a za nižší náklady, než je dnes obvyklé. Optimálně může být využita pro velkoformátové obrazovky s vysokým rozlišením, jež budou jen 2,5 cm široké.

Vývoj ploché obrazovky umožnila technologie nanoemisivního displeje  (Nano Emissive Display - NED) vytvořená výzkumnou laboratoří Motoroly. Displej je vyroben speciální metodou, kdy jsou uhlíkové nanotrubice umístěny přímo na skle. Předpokládá se, že náklady na výrobu 40" obrazovky by mohly být nižší než 400 USD.

Zdroj: Motorola
Honza Honza K.

Televizor v hodinkách

Čas u těchto hodinek není ta nejdůležitější funkce. Hlavní je televizor a obrazovka v podobě 1,5palcového TFT displeje s rozlišením 557 × 234 bodů. Místo reproduktoru dostanete sluchátka, která zároveň slouží jako anténa, takže bez nich žádnou stanici nenaladíte. Na jedno nabití vestavěné lithium-polymerové baterie s kapacitou 550 mAh lze sledovat televizní vysílání asi hodinu, po umístění hodinek do stojánku s další baterií můžete dobu provozu rozšířit na další tři hodiny.

Hodinky mají rozměry 49 × 45 × 19 mm a váží 54 gramů. Mohou být vaše, když za ně zaplatíte 130 liber.

Zdroj: Firebox
Marek Marek L.

Domácí kino do tašky

Ačkoli domácí kino je od toho, aby bylo domácí, nenapadnul mě žádný název, který by k následujícímu produktu seděl lépe. Copenhagen 8.4" Slim je jedním z nejmenších DVD přehrávačů na světě.

S rozlišením 480 × 234 bodů a tloušťkou 1" je tak ideálním společníkem na delší cesty autobusem nebo vlakem. Chybět nemohou ani standardní zobrazovací formáty 4:3 a 16:9, možnost připojení sluchátek v hlučném prostředí nebo nabíjecí baterie schopné až tříhodinového chodu.

Zdroj: Gadget Universe
Ivo Ivo M.

Olympus mju s osmi megapixely

Olympus včera představil nový digitální fotoaparát ze stylové řady mju (v Americe jí říká Stylus Verve). Model mju 800 má rozlišení osm megapixelů, a to jde prosím jen o malý digitální zápisníček, nikoli o foťák pro profíky.

Nové „mjůčko“ je stejně jako předchůdci odolné proti pocákání, na zadní straně má velký displej s ůhlopříčkou 6,4 cm, objektiv nabídne trojnásobný optický zoom. Olympus se v tiskové zprávě chlubí, že s novým digitálem se dobře fotí i v horších světelných podmínkách.

Olympus mju 800 se začne prodávat během července. České zastoupení Olympusu nesdělilo cenu, podle zahraničí ji ale odhadujeme na 15–18 tisíc korun.


Marek Marek L.

Na japonském trhu

Pohleďte, na co lze narazit v Japonsku. Tamní tržnice nerozeznáte od našich stánků – místo tepláků nebo bot si ale můžete vybrat třeba mezi digitálními fotoaparáty.

Zdroj: Ahikabara News
Marek Marek L.

strana 1 strana 28 strana 29