Ráže 400 mm

Nadpis i fotografie snad připomínají ruční zbraň neskutečného kalibru, ale skutečnost je o moc mírumilovnější. Už samotný název Leica Gun vysvětluje, že se jedná o fotoaparát s teleobjektivem. Podobu pušky dostala patrně pro pohodlnější manipulaci. Máte zájem? Pospěšte si, jediná Leica svého druhu se bude dražit na aukci vzácné optiky Tamarkin Photographica 28. ledna 2007.

Zdroj: Tamarkin
Filip Filip K.

Foťte sami sebe

Každý je svým způsobem narcista. Někdo se rád vzhlíží v zrcadlech a někdo se zase rád fotografuje. Můžete se fotit i bez fotografa, stačí, když upevníte fotoaparát na tento QuikPod a můžete se fotografovat ze všech možných ůhlů a pozic. Oplatí se vám to za 25 dolarů.

Zdroj: quikpod (via redferret)
Vratislav H.

Rameno pro televizor

LCD televizory jsou super. Nezabírají mnoho místa a jdou jednoduše pověsit na stěnu. S pozorovacími ůhly je to ale horší. Stačí sedět trochu bokem a již dochází ke zkreslení barev. X-Arm je šikovné rameno pro vaší LCD televizi, které lze ovládat jednoduše dálkovým ovladačem a naklápět si LCD tak abyste na něj dobře viděli. Máte na výběr mezi černou nebo stříbrnou verzi v ceně 1995 dolarů.

Zdroj: k2mounts (via ubergizmo)
Vratislav H.

Fotíme úhloměrem

V dnešní době, kdy zmáčknutí spouště téměř nic nestojí, fotí každý a poněkud se zapomíná na správnou kompozici snímku. Jistě, výsledek se dá oříznout dodatečně, ale už nikdy nebudete mít takový přehled, jako přímo při focení. Proto přichází a.Pix. Ač tak vypadá, není to žádná truhlářská pomůcka, ale neobvyklý digitál, u kterého sami určíte poměr stran obrázku. Zatím jde pouze o koncept, ale kdo ví, možná jednou...

Zdroj: HulgerInsation
Filip Filip K.

MP4 hodinky

Hodinky s MP3 přehrávače byly ještě nedávno horkou novinkou a již tady máme hodinky s přehrávačem MP4 a dalších video souborů. Na LCD s rozlišením 128x128 pixelů můžete sledovat hudební klip vaší oblíbené skupiny a na vnitřní paměť 1GB se jich vleze celkem dost. Hodinky umožňují i záznam zvuku a to až 8 hodin. Opravdu chybí už jen ta kamera a provedení v elegantnějším kovovém pouzdře.

Zdroj: usb.brando (via gizmodo)
Vratislav H.

GeoTagger: Kde že jsem fotil tohle?

Praktické aplikace satelitního lokalizačního systému GPS neberou konce. Po kapesních počítačích a mobilních telefonech jsou na řadě digitální fotoaparáty. Proč? Z jednoho prostého důvodu. V budoucnu budou i obyčejné kompakty ke snímkům přidávat informaci, kde byl ten který záběr pořízen. Fotogalerie pak budou moci vypadat jako mapy a využití se jistě najde i v profesionální oblasti.

Na našem partnerském webu www.navigovat.cz se objevila zmínka o pěkném gadgetu a předzvěsti GPS-fotopřístrojů. Jelbert GeoTagger je externí zařízení, které se připojí k fotoaparátu pomocí sáněk pro blesk, aktivuje se tedy spouští v okamžiku pořízení snímku, informace o poloze a nasměrování objektivu (díky kompasu) se ukládají na vlastní paměťovou kartu. Synchronizace GPS dat s fotosoubory probíhá až dodatečně v počítači. Cena modulu je 170 liber.

Zdroj: GeoTagger (tip poslal Tony26)
Filip Filip K.

neKompaktní fotoaparát

Zdá se vám tento fotoaparát poněkud zvláštní? Počkejte, až uvidíte ostatní fotky v pokračování článku, ze kterých vytušíte jeho velikost… Ale teď si povězme o jeho hvězdných parametrech. Nebudu se pouštět do technických podrobností, vyberu pouze ty největší pecky. Rozlišení tohoto drobečka je 160 Megapixelů (ne, desetinná čárka mi nevypadla), to znamená datový tok až 300 MB za sekundu, externím ůložištěm je přímo počítač, ovládání probíhá přes vyjímatelný modul s dotykovým displejem, hodnoty ISO sahají od 500 až k 10 000, závěrka je až 1 / 20 000 s. Popadněte dech! Seitz 6x17 Digital koupíte začátkem příštího roku ve studiové (26 900 Euro), nebo mobilní verzi (28 900 Euro). V přepočtu tu tedy mluvíme o částkách okolo 800 000 Kč a tak si dobře rozmyslete, jestli na příští divoký večírek vezmete svého nového Seitze, nebo bude stačit starý kompakt za setinovou cenu. Pokračování článku…

Zdroj: RoundShot
Filip Filip K.

3 megapixelová klíčenka

Máme tady další miniaturní fotoaparát. Tentokrát se nejedná o žádnou hračičku, ale o 3 megapixelový fotoaparát s 8MB vnitřní pamětí a slotem pro SD kartu, jen optika nenabídne velké zoomy, ale na klíčenku za 70 dolarů to jsou výborné parametry.

Zdroj: hammacher (via newlaunches)
Vratislav H.

strana 1 strana 21 strana 22 strana 23 strana 29