Odolný minifoťák

Okamžiky, kdy se potápíte s hejnem žraloků, nebo sjíždíte na kole nějakou pořádnou horu stojí za to zvěčnit. Obyčejné fotoaparáty toho obvykle moc nevydrží, ale tento 3MPix fotoaparát na zápěstí vydrží i to potápění. O napájení se starají dvě AAA baterie a cena foťáku je 140 dolarů.

Zdroj: thinkgeek (via popgadget)
Vratislav H.

2v1: Stativ a brašna

Pokud nechcete svěřit svoji drahou zrcadlovku jen tak nějaké trojnožce, možná byste měli popřemýšlet o StabilBagu (£24.99). Ve své podstatě je to vlastně obyčejná brašna na fotoaparát, která má na zadní straně šikovný prolis. Pouzdro prakticky kdekoliv položíte, podepřete objektiv, deformací materiálu jej nasměrujete kam potřebujete a už nezbývá než nastavit samospoušť.

Zdroj: TheDogHouse (tip poslal Jožo Z.)
Filip Filip K.

Špionážní plechovka

Tajní agenti jako je James Bond používají důmyslně ukryté fotoaparáty pro nenápadné sledování důležitého cíle. Za 18 dolarů si můžete také pořídit fotoaparát ukrytý v plechovce Coca-Coly. Nejedná se o žádný "digitál", ale o klasický fotoaparát na 35mm filmy, který disponuje automatickým zaostřováním a vestavěným bleskem.

Zdroj: spymuseumstore (via ubergizmo)
Vratislav H.

Zapomeňte na plazmu, přichází laser

Australská firma Novalux postavila vůbec první laserovou televizi. Jejím základem je optoelektronický mikročip firmy Arasor, který může v různých modifikacích pracovat od mobilního telefonu až po hi-end domácí kino. Co nová technologie slibuje? Samé výhody: čtvrtinová spotřeba energie ve srovnání s plazmou, nižší výrobní náklady, menší rozměry, vyšší kontrast, větší rozsah barevnosti. Podle některých zpráv bychom se mohli prvních produkčních kousků dočkat již koncem roku 2007.

Zdroj: Novalux (tip nám poslal Havran)
Filip Filip K.

Tichá zbraň na kolibříky

Než si přečtete následující odstavec, zkuste prvně jen podle obrázku vymyslet ůčel fotoaparátu připevněného na špagátku s balónkem.

Ti bystřejší jistě pochopili, že jde o podomácku vyrobenou pneumatickou spoušť. Její konstruktér si ji postavil na focení kolibříků. Může být od těchto plachých tvorů dostatečně daleko a přesto s dostatkem trpělivosti získá jedinečné fotografie.

Celá věc funguje velice jednoduše. Chcete-li stisknout spoušť, stisknete balonek na druhém konci hadičky a tlak se přenese až k fotoaparátu. Podle zkušeností majitele je možné i takzvané namáčknutí nutné k zaostření.

Zdroj: Instructables
Filip Filip K.

Z očí do očí

Když z někým třeba přes Skype a používáte i webkameru, tak sledujete jeho obraz na monitoru a nekoukáte se přímo do očí, protože byste se museli dívat někam na nahoru na monitor. S podobným problémem si elegantně poradili ve všech televizních studiích, kdy moderátor čte text a přitom se dívá přímo do kamery. Podobným způsobem můžete vylepšit svou webkameru o zařízení SeeEye2Eye. Je to pouze důmyslný systém zrcadel, který promítne obraz vašeho kolegy na polopropustné zrcadlo před objektiv vaší webkamery (doporučuji video na stránkách výrobce). Cena pohledu do očí je 99 dolarů.

Zdroj: bodelin (via gizmodo)
Vratislav H.

Fotoaparát v suchu

Každý správný fotograf trpělivě vyčkává na ten pravý okamžik, kdy udělá fotografii, která ho udělá slavným. Mnohdy se nezalekne ani rozmarů počasí, ale jeho fotoaparát na to má určitě jiný názor, protože mnoho fotoaparátů se nedělá ve vodotěsné verzi. Aby váš nástroj za několik desítek tisíc přečkal i focení na dešti, pořiďte mu tento slušivý deštníček za zhruba 30 dolarů. Popabrella, jak se tento deštníček nazývá, váš fotoaparát bude chránit jak proti dešti tak při focení proti slunci.

Zdroj: popabrella (via shinyshiny)
Vratislav H.

Webkamera skoro jako klíčenka

Flash disky jsou opravdu miniaturních rozměrů a pohodlně se dají nosit u klíčů. Korejská společnost Sydnt představila svou miniaturní webkameru Volvox, která svými rozměry nepřesahuje klasické flash disky. Webkamera je vybavená 1.3Mpix senzorem, dokáže snímat video o rozlišení 640x480 při rychlosti 30fps. Díky tvarovací připojovací šňůře se hodí hlavně k notebookům.

Zdroj: sydnt (via akihabaranews)
Vratislav H.

strana 1 strana 20 strana 21 strana 22 strana 29