Z mobilu rovnou do fotorámečku

Již několik měsíců starý produkt firmy MediaStreet dostává oživující injekci. Digitálnímu LCD fotorámečku eMotion byla integrována funkce Bluetooth a nově tak může přijímat čerstvě pořízené fotografie bezdrátově přímo z fotomobilu. Dosud se fotografie (případně video či hudba) do rámečku dostávaly skrze čtečku paměťových karet. Displej má ůhlopříčku 7", tedy necelých 18 cm a celý rámeček stojí 150 dolarů.

Zdroj: MediaStreet
Filip Filip K.

Foťák bez čtečky a kabelů

Gadget z reálného světa. Ricoh Caplio 500SE možná vypadá, jako celkem běžný fotoaparát, ale ve skutečnosti je průkopníkem nové vlny, která ke spojení s okolním světem nepotřebuje konektory, kabely a dokonce ani není nutné vyjímat paměťovou kartu. Caplio se totiž s počítačem spojí přes Bluetooth 2.0, nebo rychlejší Wi-Fi (802.11 b, g včetně šifrování WEP a WPA). Fotoaparát samotný je 8Mpx, má trojnásobný optický zoom a ze začátku bude stát 1 000 dolarů.

Zdroj: ascii24
Filip Filip K.

Osobní kameraman

Za 20 dolarů můžete mít svého webkameramana. Jde o webkameru s rozlišením 640x480 při 30fps v podobě panáčka. Tento panáček může stát na svých nohou nebo se může zavěsit ručičkama za okraj displeje.

Zdroj: usbgeek (via gizmodiva)
Vratislav H.

Kuknadudy proti sexuálnímu harašení

Na videu neuvidíte skutečný produkt, je to spíše takový gadget-vtípek, ale rozhodně povedený. Vezme jej některý výrobce vážně? Odpověď naleznete v seriálu Hale and Pace.

Tip poslal Mašmen, děkujeme.


Filip Filip K.

Svět podle pavouka

Rybí pohled na svět vám může snadno zprostředkovat objektiv "rybí oko". Zajímavější pohled nabízí fotoaparát LOMO OKTOMAT s osmi objektivy. Tento pavoučí fotoaparát fotí na klasické 35mm filmy a vyjde vás na 40 dolarů.

Zdroj: shop.lomography (via uberreview)
Vratislav H.

Dřevěná HD televize

První televizory, to byly doslova dřevěné skříňky s malým vybouleným skleněným okýnkem, díky kterému se běžní lidé mohli podívat téměř do celého světa. Pár let vývoje a nové televizory nabízejí velké ploché obrazovky s vysokým rozlišením, jen k tomu dřevu se výrobci začali vracet. Důkazem může být tato televize společnosti LG. Plné HD rozlišení 1920x1080 na obrazovce o ůhlopříčce 60 palců je vkusně zarámováno ve dřevě. Cena se pohybuje kolem 10000 dolarů.

Zdroj: luxurylaunches (via gizmodo)
Vratislav H.

Náhodná fotografie

Digitální fotografie je fenomén, fotky může pořizovat téměř každý. Pokud rádi experimentujete, vyzkoušejte takzvaný "náhodný" fotoaparát. Je to přístroj, který nosíte na krku a ten v určitých intervalech pořizuje snímky. Máte tak dokonale zdokumentováno, co jste celý den zajímavého dělali a viděli.

Zdroj: wil-b (via ubergizmo)
Vratislav H.

Televize, co by se za nehet vešla

Víte kolik váží nejmenší televize na světě? Pouhých 5 gramů. Měří 55 × 33,5 × 8 mm a do notebooku či kapesního počítače se připojuje přes SDIO slot. Jmenuje se Telebit a vyrábí ji japonská firma ELSA, známý producent grafických akcelerátorů. Podle tiskové zprávy bychom se i my v Evropě měli dočkat už letos v létě, cena by neměla přesáhnout 2500 Kč.

Zdroj: ELSA
Filip Filip K.

strana 1 strana 19 strana 20 strana 21 strana 29