Superhrdina mezi kompakty

Spolupráce mezi Warner Bros, DC Entertainment a společností Pentax přináší na trh limitovanou sadu kompaktních fotoaparátu Pentax Optio RS1500. Fotoaparáty jsou ozdobeny vyměnitelnými skiny s různými superhrdiny jako je Superman, Flash, Batman a také superpadouchy jako je třeba Joker. Fotoaparát nabízí rozlišení 14MPix, 4x optický zoom a 3" LCD. Koupit jej můžete od prvního května za 199 liber, v ceně je také sedm různých skinů, 4GB SD karta a speciální pouzdro s motivy Green Latern.

Zdroj: photographyblog
Vratislav H.

Půlnoční fotoaparát

Nedostatek světla je pro většinu fotografů nepříjemná věc. Vás to trápit nemusí, pokud tedy máte fotoaparát NV-1. S ním můžete fotit třeba o půlnoci. Foťák totiž dokáže snímat jak viditelné spektrum, tak i infračervené. V noci mu stačí, když si scénu přisvítí neviditelným IR světlem. Rozlišení je 5MPix a cena je 130 dolarů.

Zdroj: thinkgeek (via technabob)
Vratislav H.

Stabilizace pro iPhone

Roztřesených videí je plný internet. Však již samotný youtube představil novou funkci pro stabilizaci videí. Pokud byste rádi natáčeli na svůj iPhone naprosto plynulá videa, zkuste Smoothee, stabilizační zařízení pro váš iPhone. Pracuje na stejném principu jako zařízení používaná velkými filmovými společnostmi. Za cenu 180 dolarů budete mít svá videa pevně v ruce.

Zdroj: amazon (via gadgetgrid)
Vratislav H.

Instantní kino: Stačí přidat iPhone

S OptiMax si už nebudete stěžovat na velikost displeje na iPhonu. Tohle je totiž dokovací stanice kombinovaná s projektorem. Filmy z iPhonu si tak můžete promítat rovnou na plátno o úhlopříčce 110" v rozlišení 557x234. O zvuk se postará dvojice zabudovaných reproduktorů spolu s aktivním zesilovačem. Projektor může být váš za 300 dolarů.

Zdroj: hammacher (via craziestgadgets)
Vratislav H.

Vlasová kamera

Klepněte pro větší obrázek

Mezi podivné gadgety z Japonska se jistě může zařadit i tento Scaloupe. Tohle je totiž USB kamera určená pro vaše vlasy. Prostě ji rozbalíte, připojíte k počítači a můžete se dívat, jestli máte opravdu po tom novém šampónu vlasy hezky pevné a bez roztřepených konečků. Samozřejmě se s detailními fotkami vašeho vlasového porostu můžete pochlubit přátelům, software ke kameře podporuje automatické posílání obrázků přímo na Twitter. Jaká specializovaná kamera přijde asi příště? Pokračování článku…

Zdroj: rinkya (via crunchgear)
Vratislav H.

Video autíčko

Klepněte pro větší obrázek

Malé autíčka Hot Wheels uhánějí po šílené dráze, plné zatáček, skoků a lopingů. Možná vás někdy napadlo, jak taková dráha vypadá z kokpitu autíčka? Video Racer vám na to dá odpověď. Je to malé autíčko s kamerou, které dokáže nahrávat až 12 minut. Video si pak můžete přenést po USB do počítače, nebo dokonce si jej můžete prohlédnout přímo na autíčku, na spodní straně totiž najdete malý LCD. Tohle kameramanské autíčko může být vaše za 60 dolarů. Pokračování článku…

Zdroj: pocket-lint (via redferret)
Vratislav H.

Fotoaparát na mince

Pořádná fotografická výbava je poněkud nákladnější, ale tento fotoaparát s velkým objektivem koupíte za pouhých 27 dolarů. Problém je, že s tímto fotoaparátem moc nevyfotíte, ale zase vám pomůže našetřit na profesionální výbavu. Tento foťák totiž slouží jako pokladnička, tak ať jen peníze hezky přibývají.

Zdroj: toys.brando (via 7gadgets)
Vratislav H.

Nejmenší fotoaparát na světě

Klepněte pro větší obrázek

S tou miniaturizací to občas už přehánějí. Výsledkem je miniaturní fotoaparát s rozměry 2.5 x 2.3 x 2.5 cm. Umí fotit v rozlišení 1600 x 1200 do formátu JPEG nebo nahrávat video do AVI při 30 FPS a rozlišení 640 x 480. Micro SD karta je snad jediná paměť, která se do foťáku vejde. Kvalitou fotek se asi nemůže rovnat s klasickými fotoaparáty, ale zase nepotřebujete žádné velké brašny, prostě jej schováte třeba i do kapsy od košile.

Zdroj: gadget.brando (via geekalerts)
Vratislav H.

strana 1 strana 2 strana 3 strana 22