Auto s bazénem

Nejen milovníci Mr. Beana milují automobil Mini Copper. Moderní Mini už není jen malé a slabé vozítko, ale pořádný sporťák. Movitější si můžou pořídit dokonce Mini Limo neboli limuzínu. Do výbavy takového vozítka patří i velká televize, DVD a CD přehrávač a rádio. Navíc si nyní můžete pořídit i limuzínu s whirpool bazénkem.

Zdroj: bornrich (via luxist)
Vratislav H.

Mladší brácha skládačky

Populární „skládačka“ možná brzy dostane moderního nástupce. Zatím je vše pouze ve fázi ůvah a počítačových skic, ale jednou možná… Skládačka od Yanko designu křičí, že patří do 21. století, ve složeném stavu se pak její rozměry zredukují na minimum. Zvládnou konstruktéři tento ůkol převést do reality?

Zdroj: Yankodesign (tip poslal Jožo Z.)
Filip Filip K.

Kolobrusle

Jarní dny lákají k projížďkám na kole nebo na kolečkových bruslích. Pokud si nemůžete vybrat jestli kolo nebo brusle, zvolte Booster Blades. Tyto zvláštní brusle jsou totiž poháněny podobně jako kolo. Zvednete nohu a kolečka na dvou ramenech se k sobě přiblíží a navine se speciální popruh. Jakmile došlápnete, ramena se rozjedou, popruh se odvine a tím zabezpečí pohon (video).

Zdroj: booster-blades (via gizmodo)
Vratislav H.

Tříkolka pro velké kluky

Nejnovějším přírůstkem do rodiny futuristických tříkolek je Can-Am Spyder. O pohon se stará litrový V-Twin motor od Rotaxu, který se také používá v motocyklech Aprilia. Tříkolka Spyder vyjde na 15 000 dolarů a začne se prodávat ještě letos v dubnu.

Článek vyšel na serveru Hybrid.cz


Filip Filip K.

Elektromobil pod 100 000 Kč

Kutil Mark Murphy si vlastnoručně vyrobil jednomístný elektromobil a nazval jej BugE. Vzhledem připomíná vesmírnou raketu z představ komixových kreslířů 60. let. Dojezd je 50 km, maximální rychlost 80 km/h. Pro pohon využívá BugE klasických olověných akumulátorů. Mark hodlá svůj výrobek prodávat jako skládačku za přibližně 3000 dolarů (asi 60 000 Kč), zkompletovaný za 4000 dolarů.

Článek vyšel na serveru Hybrid.cz


Filip Filip K.

Na kolo bez omrzlin

Cyklistická sezóna se nám pomalu rozjíždí, jen cyklisté zvyklí na vyšší teploty si musí ještě chvilku počkat, rána bývají ještě sychravá. Rukavice nestačí a na řadu přicházejí odolné ochranné štíty na kolo. Stačí jednoduše připnout na řídítka a žádný deštích nebo studený vítr se vám už nebude zařezávat do prstů. Cena 30 dolarů.

Zdroj: drybike (via redferret)
Vratislav H.

Motorová tříkolka

Tříkolka je většinou náš první dopraní prostředek, někdo si ji zamiluje natolik, že na ní jezdí i v pokročilém věku. Tato motorová tříkolka je opravdu povedeným kouskem. Ručně vyrobené sedlo a benzínová nádrž, částí pokryté mědí, to vše dokonale vytváří perfektní styl. Navíc tato unikátní tříkolka byla postavena za pouhých deset dnů.

Zdroj: thekneeslider (via hackedgadgets)
Vratislav H.

Litr a půl na sto

 

Společnosti eCycle a Machineart vyvinuly koncept hybridního motocyklu se spalovacím motorem a elektormotorem. Koncept by měl zrychlit z 0 na 100 km/h za šest sekund a jeho spotřeba by se přitom měla pohybovat kolem neuvěřitelných 1,5 l/100 km. Hmotnost motocyklu by měla být 100 kg. Společnosti zatím neplánují uvést motocykl do prodeje, chtějí předvést, že je něco takového možné a doufají v získání investora, který by financoval další vývoj.

Článek vyšel na serveru Hybrid.cz


Filip Filip K.

strana 1 strana 21 strana 22 strana 23 strana 42