Toyota Prius se solární střechou

Přesně na tohle nejspíš spousta majitelů vozu Toyota Prius čeká. Mnozí z nich doufají, že samotná automobilka Toyota zahrne střešní solární články do nového modelu vozu Prius (i když, aktuálně se objevily dohady, že Toyota dokonce nepůjde ani do výkonnějších lithium iontových baterií, které ještě nejsou tak bezpečné jako dosud využívané nikl-kadmiové).

Automobilku Toyota mezitím předběhla společnost Solar Electrical Vehicles, která montuje solární střechy nejen do vozu Toyota Prius, ale také Highlander Hybrid a Ford Escape Hybrid. Solární panel poskytuje zhruba 200-300 W výkonu a dobíjí doplňkovou baterii vozů. Díky tomu může Toyota Prius ujet pouze na elektrický mód asi 32 kilometrů.

Článek vyšel na serveru Hybrid.cz


Filip Filip K.

Prostě kolo

Dopravní prostředek nemusí být velký a komplikovaný stroj. Však stačí jen základní vynález, a to kolo, připevnit dva pedály a můžete vyrazit. Nimbus je ten nejjednodušší dopravní prostředek, jaký jen může být. Cena 74 dolarů.

Zdroj: unicycle (via ohgizmo)
Vratislav H.

Test vozítka Segway

Díky vstřícnému jednání zdejšího zastoupení společnosti Segway jsme měli možnost otestovat jeden z modelů těchto futuristických vozítek a přinášíme vám naše dojmy a poznatky. Je Segway dopravním prostředkem budoucnosti?

Rozjeď to!

Dorazili jsme do prodejny Segway v Praze na rohu ulice Dukelských hrdinů plni očekávání. Většina lidí zná vozítka Segway z doslechu nebo je alespoň viděla na obrázcích. Vyzkoušet si je ale na vlastní kůži, to už je ůplně o něčem jiném. Dvojčlenná výprava serveru Hybrid byla Davidem Drozdem, ředitelem zdejší pobočky Segway, postavena před hotovou věc. Ukázal nám základní ovládání terénního modelu XT, pak vytáhl tři stroje ven. My si je krátce vyzkoušeli na chodníku a za pár minut už uháněli do nedalekého parku Stromovka.

Celý článek najdete na stránkách Hybrid.cz


Filip Filip K.

Šlapací vůz

Jako malý kluk jsem rád jezdil ve šlapacím autíčku. Společnost ZEM vyrábí šlapací autíčka i pro dospělé. K dispozici je v dvoumístné a čtyřmístné verzi. Výborný nápad na výlety a zároveň uděláte něco pro ekologií.

Zdroj: zem (via feeds.feedburner)
Vratislav H.

Když se zkříží Segway a Smart

Už před nějakou dobou představili vědci z MIT svou vizi vozítka jménem CityCar. Šlo o miniaturní městské vozidlo budoucnosti. Aktuálně se v magazínu Newsweek objevila jeho poslední verze vytvořená ve spolupráci s General Motors a Frankem Gehrym. Jedná se o elektromobil s motory ukrytými v kolech, minimálními rozměry a možností pohybovat se venku v jakémkoliv počasí. Využití se předpokládá především ve velkých městech, kde by fungovaly půjčovny vozítek CityCar.

Článek vyšel na serveru Hybrid.cz


Filip Filip K.

Sňatek mezi koloběžkou a prknem

Svazky mezi různými sportovními pomůckami jsou velice časté. Kombinací koloběžky a scateboardu nebo mountainboardu nebo snowboardu nebo vodních lyží dostanete různé modifikace Bikeboardu, se kterými se můžete prohánět na cestách, v terénu, na zasněžených svazích nebo na vodě za motorovým člunem. Vybere si opravdu každý.

Zdroj: swissbikeboard 
Vratislav H.

Gumový nárazník

Nejen spousta žen by ocenila gumový nárazník na svém autě. Při parkování na přeplněném parkovišti snadno do něčeho ťuknete a na nárazníku to jde hned znát. S Lexusem s gumovým nárazníkem můžete parkovat opravdu nadoraz.

Zdroj: freshcreation (via techeblog)
Vratislav H.

Semafory s odpočtem

Pro jednou si dáme něco praktického a bohužel zatím pouze japonského. Všichni známe tu nejistotu při hlídání červeného panáčka na přechodu pro chodce… Pěkný nápad a hrstka světelných diod nás (tedy spíše ty Japonce) problému zbaví. Semafory s odpočtem sekund zbývajících do změny barvy mají můžete vidět v ulicích města Nagoya.

Zdroj: Slashdot
Filip Filip K.

strana 1 strana 19 strana 20 strana 21 strana 40