Dřevěné auto

V automobilovém průmyslu se používají moderní materiály a slitiny. Jedna nábytkářská firma z Japonska se navrátila k přírodě a vyrábí automobily ze dřeva. Auto za 32000 dolarů tak může být i celkem zajímavým kusem nábytku. Jen si dejte pozor na červotoče.

Zdroj: japanprobe (via autoblog)
Vratislav H.

Šlapkám dejte sbohem

Nano Motor Kit je elektrický motorek, který dokáže rozjet vaše jízdní kolo pohánět průměrnou rychlostí 25 Km/h. Pokud se vám ale nechce šlapat, budete s sebou muset navíc vozit baterie vážící 4,8 Kg. Ceny samotného motorku začínají na 260 librách a v závislosti na příslušenství a typu baterie dosahují až 625 liber. Pokračování článku…

Zdroj: redferret.net (via nano-motor.co.uk)
Aleš Aleš P.

Handsfree Transporter

Vozítko Segway určitě znáte. K jeho řízení potřebujete ruce a to se pár konstruktérům nelíbilo a tak vytvořili Handsfree Transporter. Během projížďky tak můžete třeba fotit nebo natáčet video. Stačí naskočit a ovládáte jej jen nakláněním.

Zdroj: handsfree-transporter (via redferret)
Vratislav H.

Osobní létající talíř

Patříte k lidem, kteří věří, že nás navštívili bytosti z jiné planety? Ať už je odpověď jakákoli, bylo by jistě zábavné uskutečnit takový přelet létajícím talířem Moller M200G Volantor například nad sousedovou zahradou. Tento dopravní prostředek dokáže vzlétnout s nákladem o hmotnosti až 114 Kg, na nějaké létání mezi výškovými budovami to ovšem není, maximální letová výška jen těsně přesahuje tři metry. U verzí určených pro armádu se ovšem počítá s mnohem vyšší maximální letovou hladinou. 

 
Pokračování článku…

Zdroj: mobilemag.com
Aleš Aleš P.

Skate GP

Co bude výsledkem, když se skateboard nechá inspirovat pneumatikami z Moto GP? No přece Curve Extreme Sport. Trojice koleček je podobně zaoblená jako pneumatiky na závodních motorkách. Díky tomu dokáže jezdec projíždět zatáčky ve velké rychlosti. Skateboardovi jezdci si tak mohou naplno vychutnat obloučky v plné rychlosti.

Zdroj: yankodesign (via ubergizmo)
Vratislav H.

Magické kolo

MAgické kolo jako by si vzalo za vzor monocykl, o kterém jsme vás informovali nedávno. Magické kolo je spíše takovou neobvyklou koloběžkou. Naskočíte na stupačky a můžete vyrazit na divokou jízdu. Cena tohoto originálního dopravního prostředku je 119 liber.

Zdroj: magicwheel (díky za výborný tip Sure)
Vratislav H.

Se sluncem kolem světa

Velký rodinný vůz na solární energií je zatím stále hudbou budoucnosti. Zatím se využívá solárních panelů na střeše vozu jako přídavného zdroje. Automobily jen na solární energii jsou spíše budovány vědci, nadšenci a dobrodruhy. A jeden takový nadšenec a dobrodruh Luise Palmer se vydal na cestu kolem světa v elektromobilu Solartaxi. Vůz čerpá energií z Na-NiCL2 baterií, které postupně dobíjí fotovoltaický panel na přívěsným vozíku. Panely se také můžou naklápět, aby sledovaly slunce. Elektromobil si můžete prohlédnout na vlastní oči, protože Luise Palmer dorazí do Brna ve čtvrtek 12.7 kolem 17h na Moravské náměstí. Pokud se chcete o této cestě dovědět více, navštivte přednášku, které proběhne v 19h na Vysokém učení technickém Antonínská 1.

Zdroj: solartaxi (via vutbr)
Vratislav H.

Ekologické poježdění

Americká společnost Brammo Motorsports sídlící v Oregonu představila motocykl na elektrickou energii, který se začne v USA prodávat na začátku příštího roku. Motocykl dostal jméno Enertia Bike. Tento dopravní prostředek je konstruován jako plně elektrické kolo pro jízdu v městském provozu. Tomu odpovídá i maximální rychlost 80 Km/h a dojezd 72 Km na jedno nabití akumulátorů. Vozítko váží 125 Kg.
 
Pokračování článku…

Zdroj: mobilemag.com (via treehugger.com)
Aleš Aleš P.

strana 1 strana 18 strana 19 strana 20 strana 39