Čaj o páté teplý ještě po šesté

Kde jinde než v Anglii mohla vzniknout tato multifunkční relaxační pomůcka? Jestliže si o páté k oblíbenému šálku zapalujete i čajovou svíčku, je tato sada stvořena přímo pro vás. Do vkusného nerezového podstavce vložíte plápolavé světýlko, které kromě libé vůně a atmosféry zvládne i částečně udržovat teplotu nápoje ve sklenici. Cena je 18 liber.

Zdroj: Mocha (cizojazyčný tip přišel přímo od prodejce)
Filip Filip K.

Vzkazy na ledničce v moderním podání

Řekl bych, že klasické vzkazy připlácnuté magnetem na ledničku v našich domácnostech ještě nějaký ten pátek zůstanou, i když se různé firmy snaží vymýšlet i pro tuto oblast různé technické novinky. Jednou z nich je i firma Philips se svým konceptem dotykového "vzkazovníku". Jde o dotykový panel, který má sloužit pouze k nahrávání hlasových, ale i psaných vzkazů. Pokud tento výrobek firma uvede za cenu menší než je cena trhacího bloku, pak jistě dojde k masovému rozšíření.

Zdroj: newscenter.philips (via gizmodo)
Vratislav H.

Budík plný peří

Už jsme tu měli mnoho opravdu drsných budíků: ostny, vrtule, vibrace, elektrošoky... Ale teprve Blank-o-matic jde k jádru věci, k tomu, co nás v posteli drží. Teplo, potažmo peřina. Při každém zamáčknutí budíku vám vezme dvacet centimetrů přikrývky. Vskutku drastická metoda! Zatím se jedná pouze o funkční prototyp, sadistický vynálezce se snaží najít výrobce.

Zdroj: we-make-money-not-art (tip od gRise)
Filip Filip K.

Domácí vznášedlo

Novodobá reinkarnace klasického nerezového vysavače Hoover. A co že je na něm tolik "gadgetózního"? Díky němu jsem pochopil, proč má angličtina stejný výraz pro vysavač i vznášedlo. Tvar jeho podstavce je totiž uzpůsoben tak, že dolů svedené výdechy motoru celý přístroj nadnáší a proto vůbec nepotřebuje kolečka. I tak otravná záležitost, jako je čištění koberce se může stát zábavou. Cena je 260 dolarů, český importér však tento model nedováží.

Zdroj: Hammacher (další z tipů od gRise)
Filip Filip K.

Mrtvý Freddy

Nic nového, ale jak je vidět, v oblasti stojanů na tužky se fantazii meze nekladou. Nakupujte za ...určitě to bude jen symbolická částka, ale zboží je momentálně nedostupné.

Zdroj: Suck (další kousek od gRise)
Filip Filip K.

Mimozemské hodiny

Všichni víme, proč visí v recepcích hotelů hned několik ciferníků s nápisy New York, Tokyo, London, Prague atd. Už jste ale někdy přemýšleli, kolik je právě teď hodin na Marsu? Myšlenka by to byla patrně dosti složitá, protože tamější den trvá 24 hodin, 29 a půl minuty. Firma Mumford Micro Systems sestrojila hodiny, které jsou uzpůsobeny přesně pro tento režim a vy tak budete přesně vědět, jaká denní doba je na červené planetě. Za týden se strojek ůdajně zpozdí o sekundu, seřizovat je můžete třeba podle stránek NASA. The Mars Clock pořídíte za 125 dolarů.

Zdroj: Mumford (další z tipů od rGise)
Filip Filip K.

Pohovkový transformers

Ne všechny byty disponují velkými ložnicemi a pokoji pro hosty, a tak určitě každý zažil alespoň jednu bezesnou noc na rozkládací pohovce, která se spíše vyrovná středověkému mučidlu. Tento nový originální způsob přemění normálně vyhlížející pohovku v plnohodnotné dvouposchoďové lůžko. Ideální řešení do malých bytů, ale s délkou 193cm nic pro mou dvoumetrovou postavu.

Zdroj: bonbon (via ohgizmo)
Vratislav H.

Robo Sapiens

Takhle na obrázku možná vypadá, jako infantilní hračka pro nejmenší děti, ale ve skutečnosti je to dílo prestižního designéra Kena Okuyamy, který dal světu například Ferrari Enzo, nebo koncept Ferrari Rosa. Japonský humanoidní robot Nuvo je určen pro domácnosti, je schopen reagovat na vaše slovní rozkazy, ovládán může být i přes internet z libovolného webového prohlížeče. Je velice stabilní, na nohy se dokáže sám zvednout z kterékoliv pozice, dokáže rozpoznat jednotlivé osoby a podá vám ruku na přivítanou. Je nabitý technikou  - senzory, čidla, stereomikrofon, reproduktory, paměť (třeba i na MP3, které na požádání přehraje), gyroskopy, kamera a bezdrátové komunikační rozhraní. Nuvo je vysoký 39 centimetrů, váží 2,5 kg a na jedno nabití dokáže pochodovat hodinu a půl rychlostí 3 metry za minutu. Koupit jej můžete i v ČR za 210 000 Kč (včetně neomezené technické podpory).

Zdroj: RoboSapiens (tip od Petra Dalíka, děkujeme)
Filip Filip K.

strana 1 strana 85 strana 86 strana 87 strana 106