Telegrafní RSS čtečka

Pamatujete si ještě na retro klávesnici, která jakoby vypadla přímo z Verneových románů? Doplňte ji o rovněž retro RSS čtečku. Jde totiž o telegrafní tlačítko, takže pokud se ve vaší čtečce objeví novinka, toto tlačítko ji vyťuká. Je ten pravý čas oprášit morseovku.


 

Zdroj: makezine (via techeblog)
Vratislav H.

Příborový nástroj

Konečně někdo přišel s nápadem na příbor pro pravé muže a nejen pro ně. V mnoha domácnostech suplují příbory běžné nástroje a tak se jimi šroubuje, vrtá, dlabe do dřeva a podobně. Tato sada příborů za 25 dolarů jistě potěší každého kutila, ale i automechaniky, kteří přes samou práci nemají čas ani se pořádně najíst. Nyní i během jídla můžete pohodlně rozebírat a opravovat převodovku.

Zdroj: everythingcarz (via ohgizmo)
Vratislav H.

Čtěte v pohodlí a se stylem

Na mezinárodním veletrhu bydlení Mobitex a jsem mezi kvanty pěkného, ale poněkud nudného nábytku narazil i na pohovky, které jako by byly ušity přímo pro naše stránky. Jmenují se Compod a vyrábí je firma Wiesner Hager . Jejich vtip spočívá v nenápadném zářezu, do kterého přesně pasuje tyč stojánku na položení knihy, takže můžete odpočívat a číst s maximálním pohodlím. Nevím jak vy, ale já už čekám pouze na model uzpůsobený pro notebook.


Filip Filip K.

Velrybí koupel

Nezvyklá vana ve tvaru velryby vám nabídne opravdu luxusní koupání. Perličková lázeň kombinovaná se světelnou terapii a k tomu příjemný vodopád. Dokonale zregenerujete a dáte odpočinout celému vašemu tělu. Jen ta cena 3000 dolarů je poněkud vyšší.

Zdroj: brilliantshowers (via redferret)
Vratislav H.

Mikroskopický stůl

Jestli ve vás dřímá kousek vědce a badatele, zkuste jej probudit. Nemusíte zrovna kupovat kompletní laboratorní vybavení, pro začátek stačí tento mikroskopický stůl. Zkoumaný předmět umístíte do rohu a hned jej vidíte 40krát zvětšený. Díky tomuto stolu můžete objevit netušené detaily běžných věcí.

Zdroj: undeadarmy (via ubergizmo)
Vratislav H.

Bytový radiátor na sto nových způsobů

Na stránkách DesignBoom najdete pozoruhodnou sbírku netradičních, originálních a zajímavých radiátorů. Já říkám, že je to skvělý nápad – proč by mělo topení vypadat jako něco, co do bytu nepatří a hyzdí jej? Je tedy libo kostku z kolínek, topící nápis, efektní spirálu, polici, další a další nápady? Nechte si zobrazit celý ento článek, případně rovnou prohlédněte zdrojové stránky.

Zdroj: DesignBoom (tip poslal Jožo Z.)
Filip Filip K.

Opravdu masivní křeslo

Po pracovním dnu si můžete zaslouženě zalenošit. Možná máte svou oblíbenou pohovku nebo křeslo, kde si čtete noviny, nebo jen tak odpočíváte. Pokud nic takového nemáte, můžete to za 3500 dolarů napravit. Po designové stránce zajímavé křeslo můžete mít v červené nebo černé barvě. Jen při stěhování si budete muset zavolat kamarády na pomoc, protože díky masivnímu stojanu křeslo váží asi 180 kg.

Zdroj: nolenniu (via luxist)
Vratislav H.

Domácí kino

Je to poměrně obvyklý problém. Pořídili jste si vilu s krytým bazénem, ale plavat už vás moc nebaví. Co teď s ním? Výborný nápad je, vytvořit z něj své domácí kino. Stačí jen nějaká VIP pohovka, pár křesel, plátno a pod strop zavěsit projektor. Díky odstupňování původního bazénu získá vaše kino opravdu originální styl.

Zdro: electronichouse (via uberreview)


Vratislav H.

strana 1 strana 66 strana 67 strana 68 strana 87