Kuchyň a koupelna v jednom


Průměrná velikost bytu v Evropě se snižuje a tak se jeden mladý francouzsko-kanadský designér rozhodl vytvořit praktický set, který spojuje kuchyňský stůl a vanu v koupelně. Vtipný kousek nábytku tak může ušetřit spoustu místa.

Zdroj: behancemag (via like cool)
Josef Josef Ř.

Stůl z kusu letadla


Australská společnost specializující se na výrobu nábytku na míru vyrobila dřevěný skvost- stůl ve tvaru křídla letadla Dakota DC-3. Precizní originál je vyroben z dubového a ebenového dřeva. To by se mi u něho pěkně pracovalo.

Zdroj: Infinity Fine Furniture (via luxist)

Josef Josef Ř.

Hlavolam na dveřích

Nepodceňujte zabezpečení svého domu, třeba takový bezpečnostní řetízek by neměl chybět na žádných vstupních dveřích. Může to být i celkem hlavolam, takové otevření dveří. Sice návštěva bude muset chvilku počkat, než jej vyřešíte, ale zase budete mít opravdu originální zámek. Za tímto nápadem stojí slavné Art Lebedev Studio.

Zdroj: artlebedev (via engadget)
Vratislav H.

Hadice na dálkové ovládání


Nenávidíte, když lidé chodí okolo vašeho pozemku a šlapou vám na těžce vypěstovaný trávník i přes varování výstražné cedule? Nainstalujte si tento ovladač ke svojí hadici a pokropte hříšníky z pohodlí vašeho křesla.

Zdroj: bookofjoe (via ohgizmo)

Josef Josef Ř.

Skládací vana

Místa není nazbyt, a tak se v koupelnách v malých bytech musíte omezit pouze na sprchovací kout. Kdo by si přesto rád dopřál horkou vanu, jistě uvítá nápad designéra Ole Jansena. Gumovou vanu stačí jen rozvinout a připojit na přívod vody, a právě pomocí přitékající vody se vztyčí postupně i stěny. Ideální do malých bytů i pro zábavu na zahradu.

Zdroj: pan-dan (via yankodesign)
Vratislav H.

Vševědoucí lampa


Pokud se vám zdá, že si o vás blízcí myslí, že nejste dostatečně inteligentní, můžete svoje vědomosti prezentovat následující lampou. Jestliže jste zrovna ti z chytřejších, lze si alespoň posvítit při čtení encyklopedie či odborné literatury.

Zdroj: Lervik design (via geek alerts)

Josef Josef Ř.

Horolezecká stěna do bazénu


Horolezci musí mít z vrcholků skal pěkný rozhled. Vy si však můžete podobnou vyhlídku dopřát i ve vašem bazénu a to bez rizika ůrazu, pokud spadnete. To pak totiž místo zlomených končetin ucítíte jenom osvěžující vodu. Konstrukce je skloněná doprostřed bazénu, což zaručí vysokou bezpečnost. A děti zase mají nápad, co si přát k narozeninám či Vánocům.

Zdroj: hammacher (via uberreview)

Josef Josef Ř.

Diář ve sprše

Dobré ráno, je na čase vstávat. Rychle z postele a dát si sprchu. Co máte vlastně dneska všechno stihnout? Přece to máte napsáno na závěsu ve sprše. Stačí 13 liber a už nezapomenete celý rok na žádné narozeniny, výročí a domluvené schůzky. V ceně je i vodě odolný popisovač.

Zdroj: firebox (via redferret)
Vratislav H.

strana 1 strana 40 strana 41 strana 42 strana 61