Živé květiny na baterky

Klepněte pro větší obrázek

Květiny jsou vhodným doplňkem interiéru, ale ne každého baví se o ně starat. Proto vznikl „Click and Grow“, ideální doplněk geekovských doupat a domácností, kde se na květenu zapomíná. Inteligentní truhlík neobsahuje hlínu, ale jen speciální kazety se semeny vybraných rostlin. Kolem nich je aktivní hmota a čidla, správný růst pak kontroluje řídící jednotka. Vašim úkolem je pouze jednou do měsíce doplnit vodu do skryté nádrže. Světelné čidlo pak detekuje, zda došla voda nebo energie v bateriích. Potřeba jsou čtyři tužkovky. Není to ale levná záležitost, jeden květináč s květinovou kazetou vyjde na 50 liber, neboli 1 400 Kč.

Zdroj: Firebox
David P.

Vzkazy s gesty

Klepněte pro větší obrázek

Proč psát vzkazy na obyčejné čtvercové papírky, když existuje Handy Notes. Je to bloček tzv. post-itů, tedy barevných lepících štítků, které mají ovšem tvar ruky. Zdánlivá prkotina má ale větší význam než jen vzhled. Složením některých prstů můžete rychle vytvořit nějaké gesto a dodat tak k textovému vzkazu další informaci. Vzkaz tak může třeba na něco mířit ukazováčkem, zdvižený palec už na dálku hlásá dobrou zprávu a namířený prostředníček věstí, že přiložený textový vzkaz asi nebude moc lichotivý.

Zdroj:
David P.

Hrající rukavice

Klepněte pro větší obrázek

Jedna černá, druhá bílá, stačí nasadit a hrát. Hudební rukavice mají vést k základům hry na klavír a i když se v jádru nejedná o žádný zázrak, na první pohled vzbudí pozornost. Můžete hrát třeba na zdi, nebo na stole, senzorové kontakty v prstech vyloudí tón z centrální jednotky umístěné třeba u pasu. Pokračování článku…

Zdroj: ChinaVasion (via 7Gadgets)
David P.

Hraje, duní, vibruje

Klepněte pro větší obrázek

X Rocker Pro Series H3 4.1 je křeslo vybavené čtyřmi reproduktory, výkonným subwooferem a vibračním systémem. Připojit ho můžete ke své herní konzoli, počítači, k televizi, nebo třeba jen k iPodu. Při hraní či poslechu se na něm můžete pohupovat. K dostání za 188 dolarů, ale v českých obchodech se bohužel nevyskytuje.

Zdroj: Amazon
David P.

Šlapací vysokozdvižný vozík

Klepněte pro větší obrázek

Šlapacích autíček a tříkolek jsou na trhu mraky, ale vysokozdvižný vozík je celkem unikát. Děti se mohou zabavit nejen jízdou a manévrováním mezi regály, ale také zdviháním palet. Šlapání funguje na nožní řetězový pohon umožňující pohyb vpřed i vzad, zdvih je na pohon ruční. Nechybí ani páka náklonu nákladové plošiny. Zamrzí snad jen ovládání směru přední nápravou, což u „dospělého“ stroje nepřichází v úvahu. Děti snad prominou.

Zdroj: Hammacher (via 7gadgets)
David P.

PowerWheel: zpomalovač na kolo

Klepněte pro větší obrázek

Aktuálně jsou v módě kola s pomocným motorkem zabudovaným v náboji jednoho z kol. PowerWheel vypadá na první pohled stejně, je to trochu bachratější náboj jízdního kola. Uvnitř však není motor, ale naopak sedmistupňový zpomalovač. Smyslem tohoto vynálezu je zajistit, abyste nejezdili rychle a mákli jste si i na rovince. Pro výletníky to zní jako úplný nesmysl, ale sportovci možná už zbystřili – náboj je navržen pro nasazení na silniční a triatlonová kola, a když si z něj vytvoříte tréninkové přední kolo, můžete po jeho nasazení ujet při větší zátěži méně kilometrů. Po zpětném nasazení standardního předního kola bez zpomalovače pak pojedete jak raketa.
 

Zdroj: Trisportdevice (via OhGizmo)
David P.

Hřejivá dečka do USB

Klepněte pro větší obrázek

Co by se ještě dalo narvat do USB portu? Deka! Růžová s prasátkem či zelená s opicí, každopádně pěkně hřejivá. Pokud máte počítač jako jediný zdroj tepla v místnosti a v zimě vám někdy jeho výkon nestačí, pořiďte si k němu za necelých dvacet dolarů vyhřívanou USB dečku. Pokračování článku…

Zdroj: IshareGifts (via RedFerret)
David P.

Obojživelný karavan

Klepněte pro větší obrázek

Když nevíte, jestli chcete dovolenou strávit raději v karavanu, nebo na jachtě, máme pro vás řešení. Sealander je karavan, se kterým můžete zaparkovat na vodě. Po silnici ho dotáhnete k vodě a poté už se můžete pohupovat na vlnkách. Zatím je pouze ve fázi prototypu, ale příští rok by se měl začít prodávat za 15 tisíc Eur (cca 370 tisíc korun). Pokračování článku…

Zdroj: Sealander.de (via Ohgizmo)
David P.

strana 1 strana 3 strana 4 strana 5 strana 24