Krysa k počítači

Klepněte pro větší obrázek
Někdo to má rád velké a může to být třeba myš k počítači. Na takové uživatele myslel výrobce příslušenství Brando a začal vyrábět gigantickou myš USB Big Mouse. V zásadě je to obyčejná optická myš připojená USB kabelem, ale ty rozměry... Můžete na ní rozprostřít celou dlaň, v úvahu přichází i ovládání „obouruč“. Jakoby myš nebyla už tak dostatečně výstřední, je vybavena ještě zářivým blikajícím podsvícením. Unikátní šílenost na geekovský stůl vyjde na přijatelných dvacet dolarů.
  Pokračování článku…

Zdroj: Brando
David P.

Rušička mobilů do kapsy

Klepněte pro větší obrázek

Tahle malá černá krabička za 109 dolarů dokáže utišit mobilní telefony až do okruhu deseti metrů. Je to totiž rušička signálu mobilních sítí. Funguje na standardní baterii od Nokie a ta vydrží přibližně na dvě hodiny provozu. Klid o telefonů však může být vykoupen pokutou, protože aktivní zásah do vyhrazených kmitočtů je zpravidla nelegální. Třeba v Americe je protizákonné už jenom držení takového zařízení a pokuta za jeho použití může být až 11 tisíc dolarů. Ale co, stejně na vás nepřijdou a za tu srandu to stojí, nebo ne?

Zdroj: Yapper Zapper (via Red Ferret)
David P.

Klavírní miniklávesnice k iPadu

Klepněte pro větší obrázek
Kdyby vám byly aplikace s virtuálním klavírem na iPadu málo, můžete povýšit na ION Piano Apprentice. Je to příslušenství k iPadu s klávesnicí o něco málo větší, než je ta virtuální na displeji. Nad klávesnici postavíte iPad a podle v něm zobrazovaných instrukcí se můžete učit hrát. S touto legrací za 99 dolarů se v oblasti hudby stanete profesionální amatér.
 

Zdroj: Geeky-gadgets
David P.

3D tiskárna do každé domácnosti

Klepněte pro větší obrázek

Podle japonské firmy Roland už nastal čas, kdy si může domů každý pořídit 3D tiskárnu. Proč totiž tisknout jen obrázky na papír, když si můžeme vytisknout nějaký předmět. A tak vyšli trendu vstříc a uvedli iModela iM-01, malou „hobby“ 3D tiskárnu. Tahle hračka vás přijde na dvacet tisíc, potřebujete do ní speciální plast, vosk, pěnu, případně balzové dřevo. Pak to chce trochu tréninku v 3D modelování a výsledkem budiž třeba malá figurka, přívěsek na klíče, nebo nějaká podobná cetka.

  Pokračování článku…

Zdroj: Roland DG
David P.

Akvárium s vlastním terénem

Klepněte pro větší obrázek

Aby to rybičky neměly v akváriu tak fádní, dávají se jim dovnitř různé skalky či jiné útvary, kolem kterých se mohou prohánět. Kohosi napadlo udělat takové terénní úpravy rovnou do akvária. Vypadá to zajímavě a ušetří se něco za vodu, jen to chce odolnou rybku, která z průhledné skalky nezblbne. Ale když ne ona, tak majitel při čištění...

Zdroj: Generate
David P.

Hodinky s dozimetrem

Klepněte pro větší obrázek

Dříve bylo snem každého mít hodinky s vodotryskem, aktuálně jsou to hodinky s dozimetrem. Nedávný případ, kdy byla právě hodinkami s dozimetrem odhalena zvýšená radiace u jednoho pražského dětského hřiště, nebývale stoupl zájem o tento gadget. Pro někoho to může být skutečně jen gadget, tedy technická hračka pro zábavu, ale jejich výroba není zas ta k jednoduchá, aby se takové hodinky (skutečně funkční) daly sehnat v tchajwanské e-shopu. Pokud byste je chtěli, obraťte se na Polimaster, nejznámějšího výrobce osobních dozimetrů, který mimo jiné nabízí i náramkovou verzi v hodinkách Polimaster PM1208M. Pokračování článku…

Zdroj: Polimaster
David P.

Tolaleťák s čerstvými tweety

Jak se po ránu zabavit v oné místnůstce, kam i císařpán musí sám? Mario Lukas to vyřešil originálně. Použil nějaké staré CD mechaniky, pár kousku dřeva a nějakou další elektroniku a vytvořil tiskárnu na potisk toaletního papíru. Celé zařízení je samozřejmě připojeno na internet, takže každé ráno můžete mít toaleťák potištěn novými tweety nebo zprávami z RSS čtečky. Je pravda, že některé tweety a zprávy si tento neuctivý osud prostě zaslouží. Pokračování článku…

Zdroj: mariolukas (via ubergizmo)
Vratislav H.

Posviťte si na matičku

Klepněte pro větší obrázek

Ležíte pod autem, pořádně nevidíte, co vlastně dotahujete a klíčem se snažíte trefit matku schovanou někde v tmavých útrobách. Nic moc pohodlného, chtělo by to světlo. Řešení nabízí sada stranových klíčů s integrovaným osvětlením. Dioda je schovaná přímo mezi čelistmi klíče a energii bere s integrovaného akumulátoru, který se dobíjí v dodávaném stojánku.

Zdroj: Hammacher (via Red Ferret)
David P.

strana 1 strana 2 strana 3 strana 4 strana 23