Brýle s navigací

Klepněte pro větší obrázek

Ztratit se v horách je velice snadné, stačí jen na chvilku sjet z trasy. S těmito lyžařskými brýlemi se vám to nestane. Kromě toho, že vás ochrání před mrazivým větrem a ostrým sluníčkem, jsou také vybaveny GPS navigací. V brýlích je malý LCD displej, na kterém si můžete zobrazit aktuální rychlost, polohu, čas, teplotu vzduchu, ujetou vzdálenost a další užitečné informace. Funkce se ovládají jednoduše pomocí tří tlačítek na boku brýlí. Samozřejmostí je rovněž možnost exportu trasy a podrobných statistik do počítače pomocí USB kabelu. Cena těchto hi-tech brýlí je 450 liber.

Zdroj: firebox (via geekalerts)
Vratislav H.

Vodní rotoped

Na rotopedu nemusíte šlapat jen v obýváku u televize, jak to ukazují mnohé teleshoppingové reklamy. Tento rotoped si můžete vzít třeba do bazénu. Čím hlubší vodu zvolíte, tím usilovněji musíte šlapat. Zátěž jde rovněž regulovat naklápěním jednotlivých lopatek na lopatkovém kole. Rotoped je samozřejmě vybaven i vodotěsným LCD, který vám ukazuje čas strávený šlapáním, rychlost, vzdálenost a také spálené kalorie. V bazénu tak nemusíte jen plavat, stačí si připravit asi 900 dolarů.

Zdroj: hammacher (via craziestgadgets)
Vratislav H.

Stojan pro čtečku

Čtečky elektronických knih jsou stále populárnější. V jedné takové čtečce můžete mít celou vaší knihovnu. Pro pohodlnější čtení třeba v posteli vyzkoušejte tento stojan za 169 dolarů. Je určen jak pro populární čtečku Kindle, tak i pro iPad a problém mu nedělá ani klasická papírová kniha. Knížku tak budete mít vždy v ideální poloze.

Zdroj: amazon (via 7gadgets)
Vratislav H.

Superhrdina mezi kompakty

Spolupráce mezi Warner Bros, DC Entertainment a společností Pentax přináší na trh limitovanou sadu kompaktních fotoaparátu Pentax Optio RS1500. Fotoaparáty jsou ozdobeny vyměnitelnými skiny s různými superhrdiny jako je Superman, Flash, Batman a také superpadouchy jako je třeba Joker. Fotoaparát nabízí rozlišení 14MPix, 4x optický zoom a 3" LCD. Koupit jej můžete od prvního května za 199 liber, v ceně je také sedm různých skinů, 4GB SD karta a speciální pouzdro s motivy Green Latern.

Zdroj: photographyblog
Vratislav H.

Půlnoční fotoaparát

Nedostatek světla je pro většinu fotografů nepříjemná věc. Vás to trápit nemusí, pokud tedy máte fotoaparát NV-1. S ním můžete fotit třeba o půlnoci. Foťák totiž dokáže snímat jak viditelné spektrum, tak i infračervené. V noci mu stačí, když si scénu přisvítí neviditelným IR světlem. Rozlišení je 5MPix a cena je 130 dolarů.

Zdroj: thinkgeek (via technabob)
Vratislav H.

Rozhlédněte se ve videu

Pomocí speciálního nástavce GoPano na kameru na iPhone můžete najednou natáčet dění kolem sebe. Nástavec obsahuje sadu zrcadel, takže natáčíte obraz v plném rozsahu 360º. Díky tomu dodáte videím nový rozměr. Divák již nesleduje jen jeden obraz, ale může se rozhlížet. GoPano je zatím ve fázi projektu, který shání peníze na financování. Nicméně potřebných 20000 dolarů již sehnal, v současné době mají na kontě přes 50000 dolarů a do konce výzvy zbývá ještě 36 dnů. Je tedy jasné, že již brzy může být GoPano váš. Pokračování článku…

Zdroj: kickstarter (via technabob)
Vratislav H.

Knihovnička válí

Klepněte pro větší obrázek

Designér Michael Bihain vás přesvědčí o tom, že knihovnička nemusí být vždy jen skříňka s několika poličkami. Ta jeho polička je kulatá s náhodně umístěnými výřezy na knížky. Je tedy možné, že po vložení knížky do některého výřezu se polička celá překulí.

Zdroj: bihain (via yankodesign)
Vratislav H.

Brusle na elektrický pohon

Skataz jsou kolečkové brusle na elektrický pohon. Vlastně to jsou spíše takové podvozky se třemi kolečky. Prostě na ně nastoupíte, připevníte se řemínky, zmáčknete tlačítko na ovladači a už uháníte. Motor s výkonem 350W je napájen z 13.2V nabíjecí baterie. Na jedno nabití a při váze jezdce necelých 60kg vás Skataz povozí asi 30 minut. Na daleké výlety jedině s pořádnou zásobou baterií. Pokračování článku…

Zdroj: skataz (via redferret)
Vratislav H.

strana 1 strana 22 strana 23 strana 24 strana 43