Kreditka s pamětí

Flash diskům se někdy říká klíčenky. Tento název získaly díky svému typickému tvaru. Tyto 4Gb flashky klíčenky určitě nepřipomínají, mají stejné rozměry jako běžná kreditka. K USB portu se dostanete tak, že kartu jakoby zlomíte. Velice zajímavý a hlavně praktický nápad. Pokračování článku…

Zdroj: toptechproducts (via redferret)
Vratislav H.

Časovaná kuchařka

Občas připálíte i vodu na čaj a vaření vám nejde ani podle kuchařky? Možná to bude lepší podle kuchařky Emmy Caseltonové. Emma není žádná kuchařka, ale designérka a navrhla tento zajímavý koncept. Recepty jsou rozepsány hezky po bodech a součásti kuchařky je speciální držák s časovačem. Zvolený recept do něj zasunete a časovač vám tak postupně ukazuje body, které musíte udělat a stihnout. Díky němu určitě nepřehlédnete nic důležitého a večeře bude hotová přesně včas. Pokračování článku…

Zdroj: emmacaselton (via yankodesign)
Vratislav H.

Jen aby vám kalhoty nespadly

Modrá obrazovka smrti je věc, kterou na svém počítači nechce vidět žádný "windowsák". Na druhou stranu je to zdroj nekonečného pobavení hlavně pro "linuxáky" a "jabličkáře". Modrá obrazovka smrti natolik zlidověla, že se dostala ze světa počítačů a zkouší to i ve světě módy. Za 17 dolarů si můžete koupit slušivý opasek, jehož přezku zdobí právě tato již legendární obrazovka.

Zdroj: geekgonechic (via uberreview)
Vratislav H.

iKámen

Dodejte svému iPhonu nový vzhled. S novým pouzdrem se váš iPhone promění v kámen. Kromě originálního vzhledu s ním možná půjdou hezky házet žabky. A co až přijde iPad? To bude jistě pouzdro v podobě menhiru, takže začněte posilovat, abyste byli silní jako Obelix.

Zdroj: highsnobiety (via craziestgadgets)
Vratislav H.

Osmibitový věšák

Osmibitové počítače a herní konzoly mají stále své kouzlo. Postavičky ve hrách byly poskládány pouze z několika málo pixelů, ale i tak jsme u těchto her dokázali vydržet celé dlouhé noci. Zavzpomínejte si na tu doby a ozdobte si pracoviště tímto osmibitovým věšákem. A pověsit si na něj můžete třeba osmibitovou kravatu nebo osmibitové šperky.

Zdroj: meninos (via thedailywh)
Vratislav H.

Spižírna na solární energii

Speciální den solárních gadgetů je tady. Začneme hezky s pořádnou nabíječkou, díky které vám nehrozí, že by vám v nějakém vašem gadgetu došla energie. Tohle není jen solární nabíječka, ale také externí baterie s kapacitou 20000mAH. Dokonce si poradí i s rozdílnými konektory u různých zařízení, s touto solární nabíječkou za 148 dolarů dostanete 29 různých konektorů. Nabíječka si tak hravě poradí snad se všemi druhy telefonů, přehrávačů, ale i notebooků.

Zdroj: chinavasion (via 7gadgets)
Vratislav H.

Klávesnice skoro jako kreditka

Co dneska nemá dotykový displej, tak jako by ani nebylo. Jenže vy nedáte dopustit na klasickou klávesnici, kde opravdu cítíte jednotlivé klávesy. Za 32 dolarů si můžete pořídit miniaturní bluetooth klávesnici EFO. Svými rozměry o mnoho nepřesahuje velikost klasické kreditní karty, ale přitom jde o plnohodnotnou QWERTY klávesnici s pěti řádky. Dokonce má i podsvícená tlačítka. Ideální nejen k chytrým telefonům, ale třeba také jako dálkový ovladač k HTPC.

Zdroj: efo.buy-lowest (via ohgizmo)
Vratislav H.

Závodění v rakvi

Vypadá to spíše jako nějaká rakev pro závodníka, ale zdání klame. Je to luxusní dřevěný simulátor závodního auta. Vyberete si dřevo, třeba dub, javor nebo třešeň, zaplatíte 4400 dolarů a za pár dnů dostanete svůj dřevěný monopost včetně sedačky ze sklených vláken. Vše je samozřejmě plně nastavitelné. Vše je připraveno pro volant a pedály Logitech G27, ale pokud máte jiný volant, výrobce vám vše upraví podle požadavků.

Zdroj: ebay (via ubergizmo)
Vratislav H.

strana 1 strana 2 strana 21