Sauronovo oko na Hawai

To je nějaké moderní Saurunovo oko? Tak trošku, jde o obrovský třicetimetrový teleskop, který by měl do roku 2018 vyrůst na Hawai. Třicetimetrové zrcadlo bude vytvořeno celkově ze 492 segmentů. Po svém dokončení to bude největší teleskop na světě, tedy alespoň na chvilku. Již se plánuje výstavba 42 metrového European Extremely Large Telescope.

Zdroj: tmt (via gizmodo)
Vratislav H.

Šroubek v uchu

Klepněte pro větší obrázek

Nedivte se, když potkáte na ulici někoho, komu z ucha čouhá banán, šroubek, kočičí tlapka nebo kus sushi. Dotyčný pravděpodobně nemá problémy s hygienou, jen si pořídil Šílená Sluchátka od SollidAlliance. Cena je v přepočtu asi 380Kč za kus, jen se dá těžko usoudit, zda je kvalitou reprodukce lepší banán nebo šroubek.

Zdroj: geekstuff4u (via akihabaranews)
Vratislav H.

Loupač jablíček

Klepněte pro větší obrázek

Oloupat si jablíčko nebylo nikdy jednodušší. Stačí jej nabodnout a párkrát zatočit klikou. Jablíčko hezky oloupete a přitom nebudete mít ulepené prsty a určitě se neříznete. Tento důmyslný loupač se prodává za 4250 Japonských jenů, což je asi 890 Kč.

Zdroj: geekstuff4u (via 7gadgets)
Vratislav H.

Maxi růže

Přemýšlíte, čím překvapíte svou přítelkyni na Svatého Valentýna? Určitě jí vyrazíte dech, když ji přinesete kytici těch nejvyšších růží na světě. Za 280 dolarů můžete mít rovnou celý tucet růží vysokých až 180cm. A pak, že na velikosti nezáleží.

Zdroj: organicbouquet (via thegreenhead)
Vratislav H.

S pejskem u jednoho stolu

Mnohdy je pes považován za právoplatného člena rodiny. Když už to je právoplatný člen rodiny, tak přece nebude obědvat někde v koutě na zemi. Za 50 dolarů mu můžete koupit tuto praktickou stoličku, aby mohl stolovat s vámi. Stoličku stačí jednoduše zavěsit na okraj stolu a pejska do ní připnout. Co vy na to, chtěli byste stolovat společně se svým pejskem?

Zdroj: hammacher (via redferret)
Vratislav H.

Protahovací budík

Klepněte pro větší obrázek

Abyste některé budíky umlčeli, musíte třeba spočítat matematický úkol nebo dokonce na některé budíky musíte vystřelit. Tentokrát je to jinak, po zazvonění se musíte pořádně protáhnout. Stačí chytit dvě plyšové tlapky a pořádně za ně zatáhnout jinak budík neumlčíte.

Zdroj: yankodesign (via craziestgadgets)
Vratislav H.

T-800 jako živý

Klepněte pro větší obrázek

Fanoušci akčních filmů a zejména slavného Terminatora by měli zbystřit a začít šetřit, aby na začátku roku 2011 měli našetřeno aspoň 6000 dolarů. Přesně tolik stojí tato unikátní socha slavného T-800 v životní velikosti (výška sochy je 195cm, váží 166kg a dokonce mu svítí oči). Jen si musíte pospíšit, jde o limitovanou edici.

Zdroj: sideshowtoy (via ohgizmo)
Vratislav H.

Nukleární výbuch na stole

Klepněte pro větší obrázek

Jako hřibovitý mrak po nějakém nukleárním výbuchu vypadá tahle stolní lampička. Navrhl ji a na 3D tiskárně vyrobili ve Veneridesign. Musíme uznat, že jde opravdu o originální kousek, který na sebe určitě strhne pozornost. Pozornost na sebe určitě strhne i cenou, takhle lampička totiž stojí 1495 dolarů. Na plastovou lampičku vysokou ani ne 32 cm je to poměrně dost.

Zdroj: shapeways (via technabob)
Vratislav H.

strana 1 strana 2 strana 21