Hi-tech vývrtka

Někomu stačí k otevření láhve oblíbeného Chateau Latour 1982 obyčejná bota, někdo zase raději sáhne po sofistikované elektrické vývrtce. Ta dokáže na jedno nabití otevřít až 40 láhví a pomocí infračerveného teploměru změří i jeho teplotu. Samozřejmě nechybí přehledný LCD displej.

Zdroj: amazon (via 7gadgets)
Vratislav H.

Dřevěné hodinky

U hodinek jsme většinou zvyklí odolné a ušlechtilé kovy, jako je například titan. Jenže u WeWOOD na to šli od lesa. Těla těchto hodinek jsou vyrobena totiž ze dřeva. Dřevěné jsou také pásky. Na výběr máte ze dvou modelů a několika barevných variancí. Cena je jednotná a to 119 dolarů.

Zdroj: we-wood (via ohgizmo)
Vratislav H.

Náramek plný energie

Tento nevzhledný náramek je náramkem energie. Není to žádný kouzelný náramek, ta energie totiž není určena pro vás, ale pro vaše elektronické gadgety. Stojí 40 liber a prodlouží život všem možným pomocníkům a zejména mobilním telefonům. Náramek můžete dobíjet z USB počítače nebo z 12V zásuvky v automobilu.

Zdroj: iwantoneofthose (via ohgizmo)
Vratislav H.

Neprůstřelné poznámky

Klepněte pro větší obrázek

Obyčejný clipboard je běžná kancelářská pomůcka, kterou můžete koupit za pár korun. Tento clipboard je poněkud dražší, vyjde vás na nějakých 30 až 40 dolarů. Je to sice více, ale váš život za to stojí, ne? Tento clipboard je totiž vyroben z neprůstřelného materiálu, takže se jím můžete ubránit proti noži i proti střelné zbrani. Odolnější verze nepropustí dokonce ani kulku ráže .357 magnum.

Zdroj: ballisticsystemsco (via uberreview)
Vratislav H.

Čtverečkované hodiny Art du Temps

Klepněte pro větší obrázek

Další originální hodiny mají na svědomí hodinářští mistři ze Švýcarska. Jsou to hodiny Art du Temps a na první pohled vypadají jen jako nějaká čtverečkovaná tabule. Když se ale čtverečky správně odsunou, objeví se něco na způsob digitálního displeje. Jak se další čtverečky různě odsouvají a překrývají, tak tvoří jednotlivé číslice. Tyhle originální hodiny mají ještě jednu zvláštnost a to je jejich cena. Pokud si těmito hodinami budete chtít ozdobit svou pracovnu, tak si připravte něco kolem 93000 dolarů (asi 1.65 miliónu korun).

Zdroj: by-illi (via technabob)
Vratislav H.

Vodní vážení

Klepněte pro větší obrázek

Napadlo vás, že taková osobní váha může být zásadním ekologickým problémem? Takové váhy obsahují celkem hodně mechanických součástek, ty digitální zase potřebují baterie. Vidíte, to je jedná ekologická katastrofa vedle druhé. Naštěstí jsou tady designéři Jaeyoon park, Dajeong Kim a Jeong Heo, kteří přinášejí záchranu pro všechny osobní váhy. Tahle váha má minimum části a také nepotřebuje žádnou elektroniku. Do váhy stačí napustit příslušné množství vody. Když na váhu stoupnete, vytlačíte vodu do určité výšky v úzké trubici. Čím větší hmotnost, tím větší výška. Pokračování článku…

Zdroj: yankodesign
Vratislav H.

Zesilovač se zlatým zvukem?

Každý audiofil nekouká na cenu, jde mu hlavně o dokonalý zvuk. Vyzkoušejte zvuk ze zesilovače GoldAMP A 100. Vypadá jako zlatá cihla, ale ve skutečnosti jde o speciální povrchovou úpravu. Celý zesilovač je ručně sestaven, jsou využity ty nejlepší komponenty a speciální návrh, aby byl zvuk co možná nejčistší. Výkon zesilovače je 100W při zátěži 1 Ohm. Takže pokud vám nezáleží na ceně, nebude se vám cena kolem 50000 dolarů zdát příliš vysoká.

Zdroj: web.me (via bornrich)
Vratislav H.

List jako umělecké dílo

Klepněte pro větší obrázek

Umělecké dílo lze vytvořit téměř ze všeho, Lorenzo Duran je vytváří z listů. Těmi listy mám na mysli listy běžných listnatých stromů a rostlin. Stačí jen nekonečná trpělivost a neuvěřitelně pevná ruka, aby mohl vyříznout všechny ty drobné detaily. Další výtvory můžete obdivovat tady.

Zdroj: naturayarte.blogspot (via likecool)
Vratislav H.

strana 1 strana 2 strana 21