Kalendář s inkoustem

Klepněte pro větší obrázek

Kalendář může vypadat úplně jinak. Tento od Oscara Diaze využívá jevu kapilárního vedení. Papírové číslice postupně nasávají inkoust z lahvičky a tím znázorňují, jak dny plynou. Inkousty pro jednotlivé měsíce jsou různých barev, takže zimní měsíce mají odstíny modré, jaro je zelené, léto oranžové a červené.

Zdroj: dezeen (via blog.makezine)
Vratislav H.

Kombinovaná propiska

Správný kutil se bez posuvného měřítka, nebo chcete-li šupléry, prostě neobejde. Kdo jiný, než precizní Němci, by mohli vymyslet podobnou propisku. Stojí skoro 28 dolarů a je vybavena právě zmiňovanou šuplérou. Myslím, že strojaři po něčem takovém doslova baží.

Zdroj: garrettwade (via blog.makezine)
Vratislav H.

Televizní štít

Klepněte pro větší obrázek

Stačí neposedné dítko s dřevěnou kostkou nebo uvolněný Wii ovladač a vaše drahé plasmová televize patří minulosti. Přitom stačí použít TV Armor, ochranný štít vyrobený z průhledného plastu. K televizoru se připevní snadno pomocí dvou pásků se suchým zipem.

Zdroj: tv-armor (via technabob)
Vratislav H.

Air Fotbal

Air Hockey určitě znáte. Je to ta hra, kdy dva hráči prohánějí na herním stole kotouč, který klouže po vzduchové vrstvě. Přichází novinka, speciální kotouč pro Air Fotbal. Nepotřebujete žádnou speciální hrací plochu nebo stůl, vystačíte si s libovolnou hladkou podlahou u vás doma nebo v kanceláři. V disku je zabudován ventilátor, který vytváří vzduchový polštář, takže disk lehce klouže. Díky gumovému nárazníku je disk chráněn a snadno se může odrážet od stěn. Pokračování článku…

Zdroj: amazon (via craziestgadgets)
Vratislav H.

USB květinka

Klepněte pro větší obrázek

Rádi byste na pracovní stůl nějakou květinku, ale ve vaši péči uschne i kaktus? Tak zkuste květinku do USB. Stojí 12 dolarů a vaše pracoviště nejen prosvětlí, ale také provoní. Stačí naplnit zásobník nějakým vonným olejem. Voňavá květinku, která poslouží také jako lampička, se dodává ve fialové nebo růžové barvě.

Zdroj: usb.brando (via technabob)
Vratislav H.

Aby měl iPad pořádný zvuk

Klepněte pro větší obrázek

Beosound 8 připomíná dvojicí bubnů. Nejde jen o bubny, jsou to výkonné 70W reproduktory. Do dokovacího portu můžete připojit iPod/iPhone, ale také iPad. Beosound 8 můžete dokonale sladit s vaším nábytkem, protože se prodává v šesti různých barvách. Jen ta cena je poněkud vyšší, a to 895 liber (asi 26000 korun). Pokračování článku…

Zdroj: bang-olufsen (via technabob)
Vratislav H.

Závodění v rakvi

Vypadá to spíše jako nějaká rakev pro závodníka, ale zdání klame. Je to luxusní dřevěný simulátor závodního auta. Vyberete si dřevo, třeba dub, javor nebo třešeň, zaplatíte 4400 dolarů a za pár dnů dostanete svůj dřevěný monopost včetně sedačky ze sklených vláken. Vše je samozřejmě plně nastavitelné. Vše je připraveno pro volant a pedály Logitech G27, ale pokud máte jiný volant, výrobce vám vše upraví podle požadavků.

Zdroj: ebay (via ubergizmo)
Vratislav H.

Rozhlédněte se ve videu

Pomocí speciálního nástavce GoPano na kameru na iPhone můžete najednou natáčet dění kolem sebe. Nástavec obsahuje sadu zrcadel, takže natáčíte obraz v plném rozsahu 360º. Díky tomu dodáte videím nový rozměr. Divák již nesleduje jen jeden obraz, ale může se rozhlížet. GoPano je zatím ve fázi projektu, který shání peníze na financování. Nicméně potřebných 20000 dolarů již sehnal, v současné době mají na kontě přes 50000 dolarů a do konce výzvy zbývá ještě 36 dnů. Je tedy jasné, že již brzy může být GoPano váš. Pokračování článku…

Zdroj: kickstarter (via technabob)
Vratislav H.

strana 1 strana 2 strana 21