Koncentrovaná vůně knih

Klasické papírové knihy jsou stále oblíbené i přes velký rozmach počítačů. Vždyť je to něco krásného, když si přinesete domů novou knihu a otevřete ji. Již tu vůni spousta lidí miluje. Teď si dokonce nemusí kupovat nové knihy, tuto vůni si nyní můžete koupit ve spreji.

Zdroj: smellofbooks (via ohgizmo)
Vratislav H.

Batoh pro uklízečky

Klepněte pro větší obrázek

Uklízení nepatří zrovna mezí oblíbené činnosti, ale občas se musíme zbavit těch nánosů prachu. Naštěstí je zde údajně pohodlný a praktický vysavač. Jednoduše si jej nasadíte na záda jako batoh a můžete se vydat na lov prachu, drobečků a dalších nečistot. Těžko říct, zda je lepší neustále tahat vysavač na zádech, nebo jej jen občas překutálet mezi místnostmi?

Zdroj: taylorgifts (via ohgizmo)
Vratislav H.

Přetékající akvárium

Když vám přeteče akvárko, určitě to nepotěší vás ani sousedy pod vámi. Akvária ZeroEdge přetékají neustále a přitom nikoho nevytopí. Voda volně přetéká přes okraje a tím se okysličuje. Voda je samozřejmě zachycovaná, aby se dnem mohla vrátit zpátky do akvária. Výhodou takového řešení je, že máte neustále čistý výhled na vaše rybičky, protože stěny jsou neustále omývány vodou. Jen v takovém akváriu nesmíte chovat rybičky, které rády skáčou. Pokračování článku…

Zdroj: zeroedgeaquarium (via blog.makezine)
Vratislav H.

Solární kamera

Natáčíte rodinné video někde na výletě nebo na dovolené, jenže jste zase zapomněli na tu zatracenou nabíječku. Děti budou smutné, že nebudou na videu, když skáčou do bazénu, a manželka bude naštvaná, že jste utratili majlant za kameru a ještě nic pořádného jste nenatočili. V tom případě ji musíte uklidnit tím, že si koupíte novou kameru za 109 dolarů, která kromě rozlišení 720p nepotřebuje žádnou nabíječku. Tato kamera je totiž vybavena solárními panely, takže ji stačí, když se bude slunit chvilku s vámi na sluníčku.

Zdroj: chinavasion (via 7gadgets)
Vratislav H.

Umění paintballovými kuličkami

Klepněte pro větší obrázek

K tomu, abyste se stali sprejem, už nemusíte umět malovat, od toho je tady tento stroj. Na zdi nemaluje pomocí sprejů, ale pomocí paintballových kuliček naplněných barvou. Ze zadané vzdálenosti stroj dokáže vypočítat dráhu kuličky, aby byl výsledný obrázek co nejpřesnější. Pak už jen stačí pořádně velká zásoba kuliček a dostatečně velká plocha. Pokračování článku…

Zdroj: facadeprinter (via ohgizmo)
Vratislav H.

Camaro s Atomem

Klepněte pro větší obrázek

Model sporťáku Chervolet Camaro může ozdobit každý pracovní stůl. A přitom nejde jen o model, ale také o plně funkční počítač s procesorem Atom N330, 500GB diskem, až 8GB RAM, nVidia ION grafickým čipem a samozřejmě nechybí ani Wi-Fi a HDMI výstup. Model má také funkční světla, ta přední se rozsvítí po zapnutí počítače, a zadní světla zase signalizují činnost pevného disku. Cena tohoto Camara začíná na 1239 dolarech a na výběr máte z osmi různých barev.

Zdroj: chevymall (via technabob)
Vratislav H.

Netbook Transformer

Nevíte, jestli byste využili spíše nějaký tablet nebo by pro vás byl lepší nějaký netbook? Tak přesně na vás myslel ASUS se svým Eee Transformer. Je to 10.1palcový netbook, ale displej lze snadno sundat a netbook se tak transformuje na malý tablet. Celé to pohání procesor Tegra 2 se 2GB RAM, pro data se nabízí 16GB nebo 32GB disk. Jako operační systém je v tomto případě zvolen Android 3.0. Prodávat se začíná již tento týden, za cenu mezi 400 až 700 dolarů.

Zdroj: facebook.com/ASUSEee (via ubergizmo)
Vratislav H.

Turborobot na Rubikovku

Klepněte pro větší obrázek

Rubikova kostka je stále populární hlavolam, který stále dokáže pořádně potrápit. To neplatí o tomto robotovi ze Swinburne University of Technology, který ji umí nejen složit, ale umí to i v rekordním čase 10.69 sekund. Tímto časem překonal předchozí robotický rekord 18.2 sekund. Možná se to zdá rychle, ale stále nemá na člověka, Feliks Zemdegs dokázal Rubikovou kostku složit za neuvěřitelných 6.24 sekund. Jak rychle to zvládnete vy? Pokračování článku…

Zdroj: swinburne.edu (via ubergizmo)
Vratislav H.

strana 1 strana 2 strana 21