Kolo s gyroskopem

Možná si ještě pamatujete, jak jste se učili jezdit na kole s pomocnými kolečky. To dnešní kola už žádná boční kolečka nepotřebují, rovnováhu pomáhá dětem udržet kolo s gyroskopem. Uvnitř předního kola je rotující disk napájený baterií. Tento pohyb vytváří sílu, která drží kolo ve stabilní pozici. Pokračování článku…

Zdroj: thegyrobike (via ohgizmo)
Vratislav H.
Diskuze (20) • přidat nový komentář

Hodiny ze stínu

Klepněte pro větší obrázek

Tyto hodiny mají jednu zvláštnost, nemají totiž ani jednu ručičku. Hrot ve středu je nasvícen různobarevnými diodami a ručičky jsou tvořeny stíny. Jsou to vlastně takové sluneční hodiny, které fungují i bez sluníčka.

Zdroj: evilmadscience (via thedw)
Vratislav H.
Diskuze (7) • přidat nový komentář

Pletený plnovous

Klepněte pro větší obrázek

Zimní počasí se umoudřilo a zase jsou tady mrazivé dny. V takové dny určitě oceníte tento unikátní pletený plnovous za 35 dolarů. V něm vám bude teplo nejen na krk, ale také na celý obličej, nehledě na to, že bude opravdu nepřehlédnutelní.


Zabijte mimozemšťana, otevřete pivo

Gordon Freeman by asi těžko odolal náporu mimozemšťanů. Kdyby neměl své věrné páčidlo. Po takovém boji jistě jednomu vyschne v hrdle a pak jistě přijde vhod dobře vychlazené pivo. Sice je vlastně celý svět jeden velký otvírák na láhve, ale mnohem stylovější je páčidlo-otvírák za 20 dolarů.

Zdroj: thinkgeek (via thegreenhead)
Vratislav H.
Diskuze (5) • přidat nový komentář

Zero cukr, ale s kamerou

Klepněte pro větší obrázek

Měli byste si dát pozor na CocaColu Zero. Sice neobsahuje žádný cukr, ale na druhou stranu obsahuje důmyslně ukrytou kameru na dálkové ovládání. Kamera zvládá rozlišení 640x480 a video ukládá na vnitřní paměť s kapacitou 4GB. USB port pro přenášení dat, vypínač a zdířku pro napájení najdete pod falešným magnetickým dnem. Takže se mějte na pozoru.

Zdroj: usbgeek (via 7gadgets)
Vratislav H.
Diskuze (5) • přidat nový komentář

Polička nad televizí

Klepněte pro větší obrázek

Kam umístit středový reproduktor nebo senzor Kinect k XBOXu ? Nejlépe na televizi. Jenže dneska jsou ty televize tak tenké, že na ni skoro nic nedáte. Naštěstí je tady řešení v podobě této praktické poličky pro televizi. Pomocí dvou ramen ji upevníte do otvorů pro VESA držáky na zadní straně. V ceně 40 dolarů dostanete i dva pásky upevnění a skrytí kabelů. Pokračování článku…

Zdroj: amazon (via technabob)
Vratislav H.
Diskuze (12) • přidat nový komentář

Na tříkolce jako Superman

Každý určitě toužil vyzkoušet si létat jako Superman, prostě jen tak se vznášet nad ulicemi. To si budete moci vyzkoušet s tímto podivným dopravním prostředkem. Je to obrovská tříkolka, do které se zavěsíte a pohybujete se pomocí odrážení. Supermanových výšek asi nedosáhnete, ale bude vám to připadat, že se vznášíte alespoň kousek nad zemí.

Zdroj: streetflyer (via ubergizmo)
Vratislav H.
Diskuze (6) • přidat nový komentář

Gadget z historie

Klepněte pro větší obrázek

Povedené gadgety uměli vyrábět už naši předkové. Krásným příkladem jsou tyto pistole z 19století, které byly vyrobeny ve Švýcarsku. Jsou vyrobeny ze zlata, zdobeny pravými perlami a diamanty a nejzajímavější je, že to nejsou žádné smrtící zbraně. Pomocí přiloženého klíčku zbraň natáhnete, stisknete kohoutek a z hlavní vylétne malý mechanický ptáček, který se usadí na hlavních. Ptáček vesele poskakuje, mává křídly a u toho hvízdá jako živý. Celé tohle spočívá v unikátní konstrukci a dokonale navržené mechanice. Není se tedy čemu divit, že jeden anonymní nadšenec za tyhle pistole zaplatil 5841610 dolarů na aukci, která se konala letos 30. května. Pokračování článku…

Zdroj: boingboing (via technabob)
Vratislav H.
Diskuze (4) • přidat nový komentář

strana 1 strana 2 strana 21