Co všechno dokáže japonský záchod

Dal jsem si práci a pomocí automatického překladače přelouskal technické parametry jednoho japonského „hi-tech záchodku“. Vyrábí jej firma Inax, jmenuje se Satis Asteo a ještě zdaleka nepatří mezi ty nejlépe vybavené.

Zařízení – skutečně nejde jen o obyčejnou armaturu – se prodává v několika funkčních a sedmi barevných variantách. Záchod nezabere mnoho místa a design je uzpůsoben pro snadnou ůdržbu a čištění. U nejvyššího typu A8 lze dokonce elektricky nadzvednout nádržku, abyste se pod ni dostali hadrem. Záchod se dokáže sám dezinfikovat prostřednictvím jakési chemicko-elektrické technologie.

Jakmile vstoupíte do místnosti, automaticky se otevře víko záchodku a čistý porcelán mísy rozzáří modré světlo. Satis Asteo se od jiných toalet liší vestavěným přehrávačem hudby, která je uložena na paměťových kartách typu SD. K dokonalosti bylo vyřešeno splachování, proud je veden po nejefektivnější spirále. Splachování je samozřejmě řízeno elektronicky a vše můžete nastavit na dálkovém ovládání, které na obrázku vidíte na zdi. Samozřejmostí je také automatické omytí, na výběr je několik různých režimů.

Kolik taková legrace stojí? Záchod může být váš za 290 000 jenů, tj. zhruba 60 tisíc korun.

Zdroj: Inax
Marek Marek L.