Chytré hodinky Pebble k chytrému mobilu

Klepněte pro větší obrázek

Hodinky Pebble jsou bezvadným doplňkem iPhonu nebo smartphonu s Androidem. Po spárování prostřednictvím Bluetooth umožní zobrazovat příchozí hovory či zprávy, dálkově ovládat přehrávání hudby nebo prostřednictvím doinstalovatelných aplikací ukazovat aktuální rychlost či vzdálenost díky GPS v telefonu.

O zobrazování informací se stará úsporný displej na bázi elektronického inkoustu, který je pohodlně čitelný i bez podsvícení. Vestavěný akumulátor by tak mohl něco vydržet.

Hodinky existují zatím jen v podobě prototypu a jejich autoři si prostřednictvím služby KickStarter chtěli ověřit poptávku před případným zahájením sériové výroby. Cílem bylo získat první zájemce, kteří by se zavázali k nákupu hodinek a tím zajistili návratnost požadované sumy potřebné k rozjetí výroby. Cíl vynálezců bylo získat 100 tisíc dolarů, ovšem zájem je tak obrovský, že aktuálně již mají 3,5 milionu dolarů a suma stále roste.

O zahájení sériové výroby tak není pochyb a pokud chcete mít tyto hodinky jako jedni z prvních, můžete si je objednat za cenu 115 dolarů + 15 dolarů poštovné.

Zdroj: KickStarter
David P.