TOOB: nafukovací televize

Plochá televizní obrazovka vás dostatečně nevtáhne do děje, ale TOOB ano. Obraz je promítán na vnitřní stranu nafukovací kopule. Díky tomu budete dějem doslova obklopení. Ideální také pro hraní videoher. Pokračování článku…

Zdroj: thinkoutofbox (via craziestgadgets)
Vratislav H.

Štrašidla na záchodě

Před vtipálky si nemůžete být jistí ani na záchodě. Třeba takový obyčejný držák na toaletní papír dokáže vydávat prapodivné zvuky a skřeky. Stačí, když detekuje pohyb při odmotávání toaletního papíru.

Zdroj: amazon (via gadgetgrid)
Vratislav H.

Zpívající nůž

Na oslavě narozenin vám můžou zazpívat kamarádi, ale také nůž, kterým krájíte dort. Nůž již obsahuje tři přeprogramované skladby (Happy Birthday, Jolly Good Fellow a svatební pochod), ale pomocí kabelu s mini-stereo konektorem do něj nahrajete libovolnou písničku nebo vzkaz. Koupit si jej můžete již za něco málo přes 11 dolarů.

Zdroj: amazon (via craziestgadgets)
Vratislav H.

Mando vám poradí, jak jíst pomalu

Obezita je vážný problém, kterým trpí stále více lidí. Problémem není jen to, co jíme, ale taky jak jíme. Tloustne se i z toho, když jídlo do sebe jen tak v rychlosti nahážeme. A tady právě nastupuje Mandometer, speciální elektronický trenér, který vás naučí jíst hezky pomalu. Princip je jednoduchý, Mandometer si hezký váží, jak rychle vám jídlo z talíře ubývá. Pokud jste rychlí jedlíci, tak vám doporučí, abyste zpomalili. Jídlo si tak více vychutnáte a tolik se nepřecpete.

Zdroj: boingboing (via ubergizmo)
Vratislav H.

Vytočte si vodu

Klepněte pro větší obrázek

Možná si ještě vzpomínáte na staré vytáčecí telefony. U tohoto vodovodního kohoutku si musíte podobným způsobem vytočit vodu. Pomocí jednotlivých voleb určujete, jak dlouho má voda téct. Ještě by to chtělo nějakou volbu pro teplotu vody.

Zdroj: yankodesign
Vratislav H.

Kufr s váhou

Klepněte pro větší obrázek

Z dovolené si vezete doslova plný kufr zážitků a hlavně suvenýrů, jenže vaši radost může pokazit vážení zavazadel na letišti. Pokud přesáhnete limit, asi si budete muset připlatit. To se vám již nestane, když budete mít tento kufr s integrovanou váhou. Stačí kufr zvednout a na displeji se vám ukáže aktuální váha. Jednoduchá, ale výborná věc. Tento kufr si můžete pořídit za 70 liber.

Zdroj: expertverdict (via crunchgear)
Vratislav H.

Osmibitové housle

Klepněte pro větší obrázek

Hudba z těchto houslí je celkem normální, jen ty samotné housle vypadají, jak kdyby vypadly ze staré 8bitové hry. Jsou takové celé kostičkované, v nízkém rozlišení a hlavně není použitý žádný antialiasing. Pokud se vydáte na koncertní představení, určitě si nezapomeňte 8bitovou kravatu popřípadě vhodné šperky.

Zdroj: flickr (via ubergizmo)
Vratislav H.

Špunt pro telefon

Možná vás taky někdy trápilo, že se vám do 3.5mm jack konektoru na vašem mobilu nebo přehrávači dostal prach nebo jiné nečistoty? To už vás trápit nebude, je tady iCatchi. Je to v podstatě takový špunt pro jack konektor. Na výběr máte z celé palety různých tvarů a potisků. Samozřejmě si můžete navrhnout i svůj potisk.

Bohatá paleta různých potisků:

Zdroj: icatchi (via ladiesgadgets)
Vratislav H.

strana 1 strana 2 strana 21